امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40879
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه دقایقی پیش اعلام کرد: دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه دقایقی پیش اعلام کرد: دولت سوریه هرگونه گزارش جزئی که از سوی دبیرخانه سازمان ملل قبل از پایان ماموریت هیئت فرستاده شده به سوریه صادر شود را رد می‌کند.

ولید المعلم در ادامه تاکید کرد : "گزارش جزئی که از سوی دبیر خانه سازمان ملل صادر می شود، باید نتایج آزمایشات از نمونه های جمع آوری شده و نتایج تحقیقات انجام شده در اماکنی که سربازان سوری در آن مورد حمله گازهایی شیمیایی قرار گرفتند در نظر گرفته شود."

سخنگوی سازمان ملل دیروز خبر داد فعالیتهای تحقیقاتی تیم بازرسان سازمان ملل در سوریه تا امروز ادامه خواهد گفت.

بان‌کی‌مون هم در وین ، ضمن تاکید بر همین نکته گفته بود این تیم صبح شنبه راهی نیویورک خواهد شد و دبیر کل را در جریان نتایج تحقیقات قرار خواهد داد.

لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته برای اعتمادسازی دیر شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرام و خشونت مرگبار سلفی‌ها وهابی بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها