امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40896
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مصطفی کواکبیان مدیر مسئول روزنامه مردم سالاری و محمد‌کاظم انبار‌لویی سردبیر روزنامه رسالت در ادامه مناظره دو نفره به ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مصطفی کواکبیان مدیر مسئول روزنامه مردم سالاری و محمد‌کاظم انبار‌لویی سردبیر روزنامه رسالت در ادامه مناظره دو نفره به گفت‌وگو پرداختند.

کواکبیان گفت: نباید تصور کرد که فقط یکسری روزنامه را مدیران ببینند، برخی هواپیماها فقط سراغ روزنامه‌های خاص می‌روند و وقتی می‌گوییم روزنامه رسالت بخرند در پاسخ می‌گوید ما حق نداریم این روزنامه را بخریم و من نیز در این خصوص می‌گویم مردم سالاری روزنامه همین کشور است.

انبازلویی در پاسخ گفت: شرکت‌های هواپیمایی مطابق سلیقه خود برخورد می‌کنند و در خصوص روزنامه ما هم همینطور بوده است.

کواکبیان در ادامه افزود: باید یک مدیر اجرایی، همه روزنامه‌ها را روی میز خود داشته باشد و نگاه به همه داشته باشد، به نظر می‌رسد مشکل جدی وجود ندارد و فقط باید سر موضوعاتی به توافق برسیم. در ادامه این مناظره مرتضی حیدری با طرح سؤالی از صفی‌زاده مبنی بر اینکه دولت جدید چه کار باید کند برای توسعه مطبوعات از وی جویای پاسخ شد.

انبارلویی در پاسخ به این سؤال گفت: دولت جدید باید با یک رویکرد معطوف به وحدت ملی پا به عرصه حاکمیت گذاشته و ادبیاتی از گفت‌وگو را در جامعه به وجود آورد که این ادبیات با ادبیات گفت‌وگو در زمان خاتمی متفاوت باشد.

وی ادامه داد: علت اینکه مجلس روی صلاحیت برخی از وزرا حرف داشته به دلیل این بود که چینش و پردازش ادبیات جدید به سمت همگرایی برود و شرایطی که در سال 88 بود به تعبیر رئیس‌جمهور فراموش شود اما گاهی اعمال ایشان ناظر بر آن است که نمی‌گذارد این امر فراموش شود.

وی متذکر شد: اگر ایشان موفق شوند که چنین ادبیاتی را در کشور حاکم کند، این امر در رسانه‌ها اثر می‌گذارد.

کواکبیان در پاسخ یادآور شد: رسانه‌ها باید ادبیات خود را داشته باشند.

کواکبیان افزود: در دوره یکی از معاونان مطبوعاتی در دولت احمدی‌نژاد که تمایلی ندارند نام ایشان را ذکر کنم فشار آور‌ترین دوره‌ای بود که بر مطبوعات گذشت به حدی که گاهاً با منزل نیز تماس گرفته می‌شد و تذکر‌هایی داده می‌شد که خلاف قانون بود.

وی یادآور شد: معاونت امور مطبوعاتی «محمدزاده» کار خوبی نکرده‌اند که در مناظره حضور نیافتند. اما باید گفت که سه سال اخیر در مقایسه با 5 سال گذشته اوضاع مطبوعاتی کمی در برخورد‌ها بهتر شد.

مدیر مسئول روزنامه مردم سالاری خاطر نشان کرد: اگر همنشینی‌ها و هم اندیشی‌ها و همچنین جلسات مشترک ادامه یابد بی‌شک تأثیر مطلوبی خواهد گذاشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار