امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40897
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سومین مناظره تلویزیونی با عنوان مناظره عملکرد مطبوعات در ایران با حضور ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سومین مناظره تلویزیونی با عنوان مناظره عملکرد مطبوعات در ایران با حضور محمدکاظم انبارلویی سردبیر روزنامه رسالت و دبیر سیاسی حزب مؤتلفه اسلامی، محمدرضا راه‌چمنی سرپرست روزنامه همبستگی و دبیر کل حزب وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی، سیدمحمد صفی‌زاده مدیر مسئول روزنامه ابرار و بنیانگذار انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران، مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری و مدیر مسئول روزنامه مردم سالاری و سیدنظام الدین موسوی دبیر کل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان و مدیر مسئول سابق روزنامه جوان و مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس رأس ساعت 16:32 دقیقه در استودیو شماره 11 ساختمان تولید سیما برگزار شد.

این مناظره که با عدم حضور محمدجعفر محمدزاده معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم همراه بود به مناظره‌ای با نسبت به 2 بر 3 تبدیل شد، بدین صورت که آقایان موسوی و انبارلویی به عنوان سخنگویان حزب اصولگرا و راه‌چمنی، صفی‌زاده و کواکبیان نیز به عنوان سخنگویان حزب اصلاح‌طلب حضور داشتند.

این مناظره با حاشیه‌هایی همراه بود که در زیر می‌آیند.

* اعلام شد که خانم‌ها در قسمت جلوی جایگاه حضور نداشته باشند و به قسمت عقب جایگاه بروند که با مخالفت آقای نبی که کارگردان و تهیه کننده بود و خانمها دوباره در قسمت جلوی جایگاه نشستند.

* شروع برنامه با دو دقیقه تأخیر همراه بود.

* سمت آقای راه‌چمنی به طور اشتباه در تیزر تبلیغاتی برنامه‌ای پخش شد که با تذکر اطرافیان راه‌چمنی این مشکل برطرف نشد به طوری که در زمان 5 دقیقه اول که اختصاص به راه‌چمنی داشت وی لحظاتی را به معرفی خود اختصاص داد. سمت ایشان به جای آنکه سرپرست روزنامه همبستگی، صاحب امتیار روزنامه ابرار و دبیر کل حزب وحدت و همکاری ملی ایران اسلامی درج شود به اشتباه  صاحب امتیاز روزنامه همبستگی و دبیر کل حزب همبستگی اعلام شد.

* در 5 دقیقه اول که هر کدام از مهمانان اختصاص داده شد انبارلویی تنها سخنرانی بود که حتی 45 ثانیه از وقت سخنرانی خود را اضافه آورد.

* در ابتدای مناظره حیدری مجری برنامه با گفتن این مطلب که محمدزاده در سمت معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابقا شد مورد اعتراض صفی‌زاده قرار گرفت که این مطلب را به عنوان تبلیغ تلقی می‌کرد.

* واژه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تنها واژه‌ای بود که دقایقی از وقت مناظره را به خود اختصاص داد حتی در جایی کواکبیان، خبرگزاری فارس را محکوم به استفاده از خبرهای سایت رژیم صهیونیستی کرد و در قسمتی دیگر فارس را به داشتن منابع مالی بی‌حد و حصر محکوم کرد تا آنجا که مدیرعامل فارس در دفاع خطاب به کواکبیان گفت: بعضی از دوستان شما از شهرام جزایری پول می‌گرفتند و ما به این می‌‌بالیم که مراکزی ما را تأمین می‌کند که مراکز خوب و مثبتی هستند.

* کواکبیان در قسمتی از مناظره به انبارلویی گفت: شما حرفهای احمدی‌نژادی می‌زنید و با صدای بلند گفت احمدی‌نژاد رفت! که خنده حضار را به دنبال داشت.

* برپایی شبکه اقتصادی صدا و سیما از پیشنهادهای کواکبیان بود.

* محمدکاظم انبارلویی در آخرین لحظات مناظره اول تذکر داد که بهتر است به هر بهانه‌ای به احمدی‌نژاد بد و بیراه نگویید.

* در پایان دور اول مناظره صفی‌زاده تقاضای صحبت داشت که مجری گفت فقط یک دقیقه وقت دارید اما ایشان با اظهار این مطلب که صحبتم در یک دقیقه تمام نمی‌شود مطالب خود را ادا کرد.

* در قسمت سؤال‌های مردمی، کواکبیان در پاسخ به این سؤال که تیراژ روزنامه‌اش چه مقدار است، تیتراژ را ناموس خود دانست.

* انبارلویی در پاسخ به حیدری مبنی بر تیتراژ روزنامه رسالت خود را بازنشسته روزنامه رسالت دانست و افزود: من یک نویسنده آزاد هستم.

* پدیده یکی از خصلت‌هایی بود که چاپ آگهی آن در یکی از روزنامه‌های مربوط به کواکبیان مورد سؤال بینندگان قرار گرفته بود.

* راه‌چمنی کم صحبت‌ترین فرد مناظره امروز بود.

برای قسمت دوم مناظره بین میهمانان رأی‌گیری شد که انبارلویی و کواکبیان برای نشستن روی دو صندلی قرمز مخصوص مناظره انتخاب شدند که این بار دو لیوان آب سرد به جای شربت برای نوشیدنشان اختصاص داده شد.

از نکات بارز مناظره دوم خوش و بش ابتدایی کواکبیان و انبارلویی با هم بود که این طور وانمود می‌شد که مناظره جو آرامی خواهد داشت.

* در هنگام مناظره همواره صدای کواکبیان بلند بود اما انبارلویی با آرامش به سؤالات پاسخ می‌داد.

* در مناظره دوم نیز فارس گزینه‌ای بود که کواکبیان دوباره به آن اشاره داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها