امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40907
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری فارس، تلویزیون سوریه دقایقی پیش در خبری فوری اعلام کرد «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل به اطلاع «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه ...

به گزارش خبرگزاری فارس، تلویزیون سوریه دقایقی پیش در خبری فوری اعلام کرد «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل به اطلاع «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه رسانده که تیم تحقیقاتی سازمان ملل برای ادامه ماموریت خود به سوریه بازخواهد گشت.

«ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه پیش از این اعلام کرده بود " دولت سوریه هرگونه گزارش جزئی که از سوی دبیرخانه سازمان ملل قبل از پایان ماموریت هیئت فرستاده شده به سوریه صادر شود را رد می‌کند."
 
سخنگوی سازمان ملل دیروز خبر داد فعالیتهای تحقیقاتی تیم بازرسان سازمان ملل در سوریه تا امروز ادامه خواهد گفت.
 
بان‌کی‌مون هم در وین ، ضمن تاکید بر همین نکته گفته بود این تیم صبح شنبه راهی نیویورک خواهد شد و دبیر کل را در جریان نتایج تحقیقات قرار خواهد داد.
 
استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند. دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.
 
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار