امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40932
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در ادامه مناظره دو نفره میان کواکبیان و انبارلویی میان دو نفر بحث‌های مفصلی مطرح شد. به دلیل چالشی بودن این بخش از ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، در ادامه مناظره دو نفره میان کواکبیان و انبارلویی میان دو نفر بحث‌های مفصلی مطرح شد.

به دلیل چالشی بودن این بخش از مناظره مباحثه مطرح شده را در زیر می‌خوانید.

کواکبیان: من در مجلس نهم لیست مستقل به عنوان حزب مردم‌سالاری دادم اما همه دوستان به من حمله کردند و فحش شنیدم در آن زمان به من گفتند خدمتی که شما به نظام کردید اصولگرایان نکردند اما بعد یک عده گفتند ایشان ضد ولایت فقیه است و ادامه فتنه و نگذاشتند من کار کنم.

انبارلویی: خب بگویند! وقتی خبرنگار جنگ باشید ممکن است در هنگام تهیه خبر کشته هم بشوید.

کواکبیان: من می‌گویم باید اجازه‌های قانونی را بدهند.

انبارلویی: پس شما روزنامه‌نگار ایام فتح هستید ایام شکست هم باید روزنامه‌نگار باشید.

کواکبیان: من می‌خواهم بگویم که وقتی یک روزنامه اجازه دارد هر روز 50 بار واژه فتنه را تکرار کند و به هر کسی توهین کند (نیمه‌کار ماند).

انبارلویی: باز می‌گویید اجازه این جعل است که شما چنین واژه‌ای به کار می‌برید اصلاً همچین چیزی وجود ندارد.

کواکبیان: چند بار دولت از شما شکایت کرده است؟

انبارلویی: معنی ندارد نباید شکایت کند چرا که اگر طبق قانون مطبوعات 4 کار انجام ندهیم و هر چه می‌خواهید می‌توانید بنویسید در این صورت شکایتی در کار نیست، می‌خواهید من کیفرخواست روزنامه‌های دوم خردادی را بخوانم؟ خب این کار را انجام می‌دهند و بعد می‌گویند فشار.

کواکبیان: اونی که به مرجع تقلید توهین کرده حتماً باید با آن طبق قانون برخورد شود. آقای عسگر اولادی در جلسه هیئت منصفه مطبوعات به من گفت من می‌دانم که شما بی‌گناهید اما از شما شکایت شده و باید به آن رسیدگی شود.

مثلاً شرکت سایپا یک شرکت دولتی است و از ما شکایت می‌کند و یا تیتر زدیم که 300 میلیارد تومان از غیرمجاری مشخص شده در شهرداری زمان احمدی‌نژاد هزینه شده است.

دولت از ما شکایت کرد در صورتی که این حرف ما نبود بلکه نقل قول یکی از اعضای شورای شهر بود. حالا شما هر چقدر از این اشتباهات کنید چشم‌پوشی می‌کنند.

انبارلویی: نه نمی‌کنند من مدیر مسئول نیستم که خودم به دادگاه بروم مدیر مسئول به دادگاه رفته و چند بار هم محکوم شده این چیزی که شما می‌گویید دلیل نمی‌شود که بگویید اجازه نمی‌دهند.

کواکبیان: ما یک سایتی داشتیم وابسته به حزب مردم‌سالاری به نام فریادگر که آن را بستند، بعد هم گفتند اشتباه شده در حالی که رنک سایت خیلی پایین آمده بود با این کار یک ضربه اساسی به ما زدند.

این خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس که گفتند بسته شده یکی، دو روز در زمان ارتحال امام بوده که گویا می‌خواستند به مرخصی بروند (با خنده) بعد از آن دیگر برخوردی با فارس ندیدیم. باز هم می‌گویم فضایی برای مطبوعات ایجاد شده که خود سانسوری می‌کنند.

انبارلویی: ما در رسانه یک مشکلی داریم آن هم بحث طراحی پیام است و وقتی در آن رسانه‌ها کم می‌آورند شروع می‌کنند به متهم کردن دیگران که نگذاشتند ما کار کنیم حالا آقای کواکبیان شما تحصیلکرده دانشگاه امام صادق (ع) هستید و با توجه به تحصیلات خود و توانایی خود می‌توانید یک روزنامه موفقی داشته باشید. اگر این وسط کسی هم مانع شد نباید سبب شود که شما افول کنید بلکه باید رشد کنید. مشکل شما یک صدا در چند بلندگو است شما یک صدا را متمرکز کنید در یک رسانه ببینید استقبال از آن چگونه می‌شود.

کواکبیان: شما که متمرکز هستید در رسالت چرا مشکل تیراژ دارید؟

انبارلویی: شما روزنامه آساهی ژاپن را نگاه کنید 11 میلیون تیراژ دارد اما چند درصد تأثیرگذار است. در مقابل یک هفته‌نامه‌ای مانند لوموند دیپلماسی تیراژی ندارد اما به تأثیرگذاری آن توجه کنید ما نیز مخاطب خاص خود را داریم و حرفمان را برای آنها می‌زنیم. دغدغه تیراژ نداریم بلکه دغدغه ما نقد درست، منصفانه و صدق در گفتار و خبر است.

نقد منصفانه به نظام کمک می‌کند و ما نیز با نقد به دنبال مچ‌گیری نیستم برای ما دولتها فرقی ندارند هر کدام باشند روند ما اعتدالی است و به این اهمیت نمی‌دهیم که دولت مورد قبول ما هست یا نیست.

کواکبیان: کی مقابل رسالت کفن‌پوشان تجمع کردند؟ (با خنده)

انبارلویی: آنهایی که با ما مشکل دارند اهل کفن‌پوشی نیستند. (با خنده)

کواکبیان: حکومت قانون‌مدار است اما برخی دستگاه‌ها برخلاف قانون عمل می‌کنند من می‌گویم که چرا کفن‌پوش‌ها راه قانونی را نمی‌روند البته اعتراف می‌کنم که در مورد مردم‌سالاری این اتفاق نیفتاده اما وجود دارد.

حرف من این است که بنشینیم و منشوری آماده کنیم برای اخلاق‌مداری رسانه‌ها معتقدیم که هر که خلاف کرد باید نقد شود حتی دولت جدید که رئیس آن همشهری من است (با خنده).
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها