امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4095
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۹
تعداد بازدید: 208
«امیر‌حسین طالبیان» حافظ کل قرآن کریم که موفق به حفظ یکساله قرآن کریم شده است در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«امیر‌حسین طالبیان» حافظ کل قرآن کریم که موفق به حفظ یکساله قرآن کریم شده است در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: سال گذشته در طرح یکساله مؤسسه «امیر‌المؤمنین(ع) » کاشان شرکت کردم و به یاری خدا ظرف مدت یک سال موفق به حفظ کل قرآن کریم شدم، همچنین نیمی از صحیفه سجادیه را هم حفظ هستم.

به پایان رساندن حفظ کل قرآن در محفل عزای زهرای اطهر(س) و در محضر مقام معظم رهبری

وی در رابطه با حفظ آخرین صفحه از قرآن کریم توسط خود گفت: از ابتدای شروع حفظ قصد داشتم حفظ قرآن کریم را در یکی از مکان‌های مقدس مانند حرم «امام‌رضا(ع)» و یا حرم حضرت «معصومه(س)» به پایان برسانم.

در روز 27 اسفند‌ماه سال گذشته و همزمان با ایام فاطمیه برای عزاداری به حسینیه «امام‌خمینی(ره)» رفته بودم که این فرصت را مغتنم شمرده و آخرین صفحه از قرآن کریم را در این مجلس که مقام معظم رهبری حضور دارند حفظ کردم.

داشتن دوست حافظ مرا به حفظ قرآن ترغیب کرد

طالبیان داشتن دوستان حافظ قرآن را دلیل علاقه‌مندی‌اش به حفظ بیان کرد و گفت: سال گذشته با چند حافظ قرآن آشنا شدم که هم در اخلاق و هم در درس موفق بودند، این آشنایی سبب علاقه من به حفظ قرآن کریم شد، البته در ابتدای کار به هیچ‌ وجه انگیزه و علاقه امروز را نداشتم زیرا هنوز با معارف و اعجاز قرآن آشنا نبودم.

وی حفظ قرآن را مقدمه تدبر و عمل به قرآن دانست و گفت: حفظ قرآن کریم دروازه تدبر و عمل به قرآن است و یک حافظ باید پس از به پایان رساندن حفظ با پرداختن به مفاهیم آیات الهی در آن تدبر کرده و آموزه‌های قرآن را در زندگی به کار برد.

حفظ قرآن در همه ابعاد زندگی تأثیر مثبت می‌گذارد

این حافظ قرآن کریم با توصیه جوانان به حفظ قرآن اظهار داشت: حفظ قرآن حلاوت و شیرینی دارد که در همه ابعاد زندگی تأثیر مثبت می‌گذارد، من از زمانی که به حفظ روی آوردم در درس نیز موفق‌تر هستم.

طالبیان از 10 ساعت تمرین روزانه برای حفظ قرآن خبر داد و گفت: در ابتدای کار روزانه حدود 5 ساعت تمرین می‌کردم اما در ادامه و با یاد‌گیری روش‌های حفظ ساعات تمرین روزانه خود را به 10 ساعت افزایش دادم.

این حافظ قرآن کریم از شرکت در دوره‌های حفظ نهج‌البلاغه در مؤسسه «امیر‌المؤمنین(ع)» شهر کاشان خبر داد و گفت: امسال قصد دارم با حضور در دوره‌های حفظ نهج‌البلاغه مؤسسه «امیر‌المؤمنین(ع)» شهر کاشان به حفظ این کتاب ارزشمند بپردازم، همچنین به سایر جوانان هم توصیه می‌کنم با نهج‌البلاغه ارتباط برقرار کنند زیرا بهترین تفسیر قرآن نهج‌البلاغه است.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «امیر‌حسین طالبیان» حافظ کل قرآن کریم متولد 1374 در شهر کاشان است، وی در حال حاضر مشغول به تحصیل در سال آخر دبیرستان است.

طالبیان حفظ قرآن را در محضر اساتیدی چون «مجتبی حسن‌‌زاده» و «محمد حداد» آغاز کرد و درمدت یکسال موفق به حفظ کل قرآن کریم شد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار