امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40953
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۱
تعداد بازدید: 64
محمد شریف‌زاده، مدیر کل دفتر فنی و حرفه‌‎ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» و در پاسخ به این ...

محمد شریف‌زاده، مدیر کل دفتر فنی و حرفه‌‎ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» و در پاسخ به این پرسش که «اعتبارات مربوط به فنی و حرفه‌ای و کاردانش در سال جاری چقدر است؟»، اظهار داشت: در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برنامه‌ای به نام "توسعه" داریم که همه ساله در جهت آن حرکت می‌کنیم.
وی با بیان اینکه در چند سال اخیر شرایط خوبی از نظر توسعه داشتیم، خاطرنشان کرد: در سال گذشته نزدیک به 6 درصد توسعه داشتیم و در مجموع جمعیت دانش‌آموزی ما 23 درصد افزایش پیدا کرد.
شریف‌زاده، تجهیزات در هنرستان‌ها را مهم ارزیابی کرد و گفت: مهم‌ترین بخشی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم، موضوع تجهیزات در هنرستان‌هاست؛ فکر می‌کنم اولین مورد که جلوتر از نیروی انسانی و کتاب قرار دارد، تجهیزات است.
* اختصاص بیش از 34 میلیارد تومان به هنرستان‌ها در سال جاری
مدیر کل دفتر فنی و حرفه‌‎ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش به اعتبارات مربوط به هنرستان‌ها اشاره کرد و بیان داشت: در سال جاری اعتبارات مربوط به بخش فنی و حرفه‌ای و کاردانش، 34 میلیارد و 400 میلیون تومان است که 11 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: با توجه به توسعه‌هایی که در هنرستان‌ها انجام می‌شود، افزایش اعتبارات داشته‌ایم؛ بر اساس ردیف اعتبارات مستقل هنرستان‌ها در قانون بودجه که از سال 1390 اجرایی شد، در نخستین سال مبلغ اعتبارات هنرستان‌ها 10 میلیارد تومان و در سال 1391 به 31 میلیارد تومان رسید.
به گفته شریف‌زاده، بخشی از اعتبارات مربوط به سال 92 تخصیص یافته و به استان‌ها ارسال شده است.

* 20 درصد اعتبارات سال جاری تخصیص یافت
شریف‌زاده با بیان اینکه 20 درصد از اعتبارات سال جاری بین هنرستان‌های کشور توزیع شده است، گفت: این اعتبارات فقط برای خرید تجهیزات هنرستان‌ها ارسال شده است و هیچ جای دیگر قابل هزینه کردن نیست؛ پیش بینی کردیم دانش‌آموزانی که از هنرستان‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند بتوانند وارد بازار کار شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آمار خروجی هنرستان‌ها در بازار کار چگونه است؟»، تصریح کرد: 90 درصد فارغ‌التحصیلان هنرستان با مدرک دیپلم و پس از ادامه تحصیلات وارد بازار کار می‌شوند.

*وجود 6700 هنرستان در کشور با 900 هزار دانش‌آموز

مدیر کل دفتر فنی و حرفه‌‎ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر 6700 هنرستان در کشور وجود دارد که حدود 900 هزار دانش‌آموز در این هنرستان‌ها مشغول به تحصیل هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها