امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40955
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 98
«امیر الطائی» عضو دفتر سیاسی جنبش اهل حق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عراق، با اشاره به پیامدهای ناگوار ...

«امیر الطائی» عضو دفتر سیاسی جنبش اهل حق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عراق، با اشاره به پیامدهای ناگوار هرگونه حمله نظامی آمریکا و همپیمانان این کشور به سوریه، تاکید کرد که اینگونه حملات پیامدهای پرخطری برای خاورمیانه در پی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد که اگر در نتیجه این حملات، آسیبی به مرقد حضرت زینب (س) وارد شود یا این که این هجوم تاثیری احتمالی بر وضعیت عراق بگذارد، مقاومت اسلامی شیعی عراق در این زمینه اقدامات لازم را انجام صورت خواهد داد.

عضو دفتر سیاسی جنبش اهل حق گفت: ما در جنبش اهل حق، هرگونه دخالت خارجی در سوریه، به ویژه از سوی آمریکا و همپیانانش را محکوم می کنیم، زیرا اگر این هجوم علیه کشور دوست و همسایه سوریه رخ دهد، به احتمال بسیار زیاد پیامدهای آن شامل تمامی کشورهای همجوار خواهد شد.

اجازه نمی‌دهیم به سوریه حمله شود
وی افزود: اگر پس از حمله نظامی احتمالی به سوریه، خدای ناکرده آسیبی به مرقد حضرت زینب (س) از سوی ارتش آزاد، جبهه النصره و دیگر گروه‌های تکفیری القاعده وارد شود، پیامدهای پرخطری را برای عراق و دیگری کشورها پیش‌بینی می‌کنیم.

الطائی تصریح کرد: ما اجازه نخواهیم داد که هجوم نظامی به سوریه رخ دهد زیرا آن چه در این کشور در حال رخ دادن است، مسأله‌ای داخلی بوده و ما اجازه نخواهیم داد که هیچ کشوری در امور داخلی  سوریه دخالت کند.

وی با اشاره به این که اتخاذ راه‌حل دیپلماتیک بر پایه گفت‌و‌گو و تفاهم کارساز خواهد بود، تأکید کرد که حمله نظامی به سوریه، پیامدهای بزرگی بر تمامی خاورمیانه خواهد داشت و ما به عنوان مقاومت اسلامی شیعی در عراق برای تمامی موقعیت‌ها و شرایط پاسخی مناسب خواهیم داشت.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها