امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40957
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 61
«عز الدین برو» از رهبران بارز حزب خلق کردستان سوریه و نماینده این جنبش در اقلیم کردستان عراق در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«عز الدین برو» از رهبران بارز حزب خلق کردستان سوریه و نماینده این جنبش در اقلیم کردستان عراق در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه افزود: ما مخالف هرگونه حمله نظامی علیه سوریه از سوی هرگونه طرف خارجی هستیم؛ به ویژه اینکه کمیته بازرسی هنوز مأموریت خود را در سوریه به پایان نبرده است.
وی افزود: اگر پیش از اعلام نتایج این بازرسی، حمله نظامی یا هجوم نیروهای آمریکایی به خاک سوریه رخ دهد، نشانگر این مسأله خواهد بود که توطئه‌ای علیه دولت سوریه وجود داشته است.
رئیس حزب خلق کردستان سوریه ادامه داد: آمریکا و غرب تاکنون درخصوص اینکه چه کسی سلاح شیمیایی را به کار برده است، به نتیجه قطعی نرسیده‌اند؛ لذا باید ابتدا مشخص شود چه کسی در حومه دمشق و دیگر مناطق سوریه، به ویژه منطقه کردنشین شیخ مقصود در شهر حلب، از سلاح شیمیایی استفاده کرده است و پس آن نیز ما با هرگونه حمله نظامی به سوریه مخالفیم.
وی در خصوص هدف آمریکا از حمله نظامی به سوریه خاطرنشان کرد که این یورش با هدف سرنگونی نظام دمشق انجام نمی‌شود، بلکه هدف اصلی آن، تضعیف دو سوی درگیری در سوریه و در نتیجه تضمین امنیت و آرامش اسرائیل در طول چند دهه آینده است.
وی افزود: از سوی دیگر می‌توان با این هجوم دو طرف درگیری را مجبور به حضور در دومین سری گفتگوهای ژنو و آغاز دوباره راه حل سیاسی کرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها