امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4096
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۹
تعداد بازدید: 167
محمد روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به تدوین کتاب رابطه علم و دین اظهار کرد: این کتاب در هشت فصل تدوین شده و فصل نخست این ...

محمد روحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به تدوین کتاب رابطه علم و دین اظهار کرد: این کتاب در هشت فصل تدوین شده و فصل نخست این کتاب شامل مقدمه بوده و به جایگاه مبحث علم دینی در اولویت‌های نظام اشاره شده است.

وی خاطرنشان کرد: معناشناسی علم و دین، نسبت‌های مفهومی علم و دین، نسبت‌های محتوایی علم و دین، علم دینی، لوازم اسلامی‌سازی علوم، تأثیرات دین بر علم و خدمات علم به دین از عناوین فصل‌های این کتاب است.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) عنوان داشت: این کتاب بخشی از مباحث فلسفی آیت‌الله مصباح یزدی است که با تلاش حجت‌الاسلام علی مصباح به نگارش درآمده و هدف اصلی کتاب تبیین رابطه بین علم و دین و بررسی جوانب مختلف آن برای استادان و علاقه‌مندان به مباحث فلسفی به ویژه فلسفه علم و دین است.

وی تصریح کرد: رابطه بین علم و دین یکی از موضوعات اصلی است که در همه این فعالیت‌ها نقش برجسته داشته و آیت‌الله مصباح یزدی در طول این سال‌ها زوایای این بحث را در آثار مختلف خود به خوبی واکاویده و تبیین کرده‌اند.

روحانی یادآور شد: در این کتاب به منظور ارائه این دیدگاه‌ها در قالبی مدون تلاش شده تا با مروری بر آثار نوشتاری و گفتاری شامل کتاب‌ها، مقالات، درس‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌ها مطالب مربوط استخراج و در چارچوب نظم منطقی در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت بحث علم و دین گفت: رابطه بین دین و علم یکی از نقاط راهبردی در مسیر تولید علم در محیط اسلامی و یکی از گلوگاه‌های استراتژیک نظام برای فتح قله‌های آرمانی خود است.

مدیر تدوین و چاپ انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) از رونمایی کتاب رابطه علم و دین در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب خبر داد و افزود: کتاب رابطه علم و دین اثری از علامه مصباح یزدی بوده که با تحقیق و نگارش حجت‌الاسلام علی مصباح در 304 صفحه و تیراژ 2 هزار عدد و قیمت 8 هزار تومان در آینده‌ای نزدیک منتشر می‌شود.

انتهای پیام/78003/و30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها