امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40963
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه نیویورک تایمز در شماره امروز خود به نقل از «محمد خزاعیی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه نیویورک تایمز در شماره امروز خود به نقل از «محمد خزاعیی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نوشته است که ایران با هرگونه مداخله نظامی خارجی در سوریه مخالف است و آن را برای روند دسترسی به راه حل سیاسی در این کشور مخرب تلقی می کند.
در این گزارش آمده است: مقامات ایرانی اغلب تمایل دارند به جهانیان یادآوری کنند که هدف سلاح های شیمیایی صدام در جریان جنگ ایران و عراق در دهه هشتاد میلادی بوده اند و بر خلاف سایر کشورهای حامی جنگ با سوریه، می گویند که دولت اسد آنها را مطمئن کرده است که هرگز از چنین جنگ افزار شیمیایی استفاده نکرده اند.
محمد خزاعی، سفیر ایران در سازمان ملل در پاسخ به سئوال نیویورک تایمز در این رابطه گفت: «ایران به عنوان اصلی ترین قربانی کاربرد سلاح های شیمیایی، بطور مطلق با هرگونه بکارگیری این سلاح های ضدبشری مخالف است».
نیویورک تایمز در ادامه آورده است: سفیر ایران از دیگر کشورها خواست تا به بازرسان سازمان ملل در سوریه اجازه دهند تا تحقیقات خود را تکمیل کنند و بصورت غیر مستقیم از آمریکا و فرانسه به خاطر اعزام کشتی های جنگی مسلح به موشک های تهاجمی به نزدیکی سواحل سوریه انتقاد کرد.
وی افزود:« ما با هرگونه مداخله نظامی خارجی در سوریه مخالفیم، چرا که معتقدیم این اقدام تلاش های جاری برای دستیابی به یک راه حل سیاسی در بحران سیاسی را تخریب خواهد کرد. ما اعتقاد داریم که موشک ها هیچ گاه پیام آوران صلح در خاورمیانه و جهان نبوده اند.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها