امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40969
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۲
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه های سوری، وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای به اظهارات شب گذشته جان کری وزیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه های سوری، وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای به اظهارات شب گذشته جان کری وزیر امور خارجه آمریکا واکنش نشان داد و تاکید کرد که آنچه وی در گزارش خود ارائه کرده اطلاعات قدیمی بود که تروریست‌ها یک هفته پیش آن را منتشر کرده بودند.

وزارت خارجه سوریه در بیانیه خود تصریح می کند که دلایل آمریکا برای استفاده دولت دمشق از سلاح شیمیایی «دروغ» و بدون مدرک است.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است که سوریه اولین کشوری بود که طرح عاری سازی منطقه خاورمیانه از سلاح‌های شیمیایی را مطرح کرد ولی واشنگتن آن را متوقف کرد.

وزارت خارجه سوریه در بیانیه خود با اشاره به آمار اعلام شده از سوی جان کری که در آن مدعی شده بود، ۱۴۲۹ نفر در این حمله شیمیایی کشته شده‌اند ، تاکید کرد، آماری که کری اعلام کرد وهمی ، خیالی و نادرست است.

جان کری در گزارش امروز خود مدعی شده بود که دولت آمریکا اکنون می‌داند دست‌کم ۱۴۲۹ نفر از مردم سوریه در این حمله کشته شده‌اند که دست‌کم ۴۲۶ نفر از آنها کودک بوده‌اند. 

وزارت خارجه سوریه بر ادامه همکاری با تیم بازرسان سازمان ملل در سوریه تاکید و اعلام کرد که دمشق در مسیر کار آنها مانع تراشی نمی کند.

وزیر خارجه آمریکا دیشب بیانیه‌ای درباره آنچه گفته می‌شود اطلاعات از طبقه‌بندی خارج شده واشنگتن درباره ادعاهای استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه است، قرائت کرد.

جان کری گفت رئیس جمهور این کشور با متحدان آمریکا درباره اقدام نظامی در سوریه مشورت کرده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار