امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40971
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۲
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نتایج یک نظرسنجی مشترک که خبرگزاری رویترز و موسسه ایپسوس متولی انجام آن بوده‌اند نشان می‌دهد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نتایج یک نظرسنجی مشترک که خبرگزاری رویترز و موسسه ایپسوس متولی انجام آن بوده‌اند نشان می‌دهد اکثر آمریکایی‌ها مخالف دخالت نظامی در کشور سوریه هستند.

بنا به نوشته رویترز، این نظرسنجی نشان می‌دهد اوباما هنوز برای جلب حمایت‌های عمومی در کشوری که از جنگ خسته است برای اقدام نظامی در سوریه به چه میزان کار نیاز دارد.

در این نظرسنجی حدود 53 درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند آمریکا نباید در جنگ داخلی سوریه شرکت کند. تنها 20 درصد آمریکایی‌هایی گفتند که با اقدام نظامی آمریکا موافق هستند.

علاوه بر این، در پاسخ به این پرسش که آیا آمریکا باید در صورت محرز شدن استفاده دولت بشار اسد به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه مداخله نظامی کند، 29 درصد پاسخ مثبت داده‌اند؛ این در حالی است که 44 درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند حتی در این صورت هم آمریکا نباید در سوریه مداخله نظامی کند.

خبرگزاری رویترز از هفته گذشته اقدام به نظرسنجی درباره دخالت نظامی واشنگتن در سوریه کرده است.

نتایج تمامی این نظرسنجی‌ها از مخالفت مردم آمریکا با شرکت واشنگتن در سوریه حکایت می‌کند.

دولت اوباما، حتی پس از آنکه انگلیس پس از رأی پارلمان این کشور در روز پنجشنبه اعلام کرد در اقدام نظامی علیه سوریه شرکت نمی‌کند، از مداخله نظامی در سوریه خبر داده است.

اما بسیاری از مردم آمریکا، پس از تجربه‌های جنگ عراق و افغانستان به شدت با شرکت آمریکا در هر گونه دخالت نظامی مخالفند.

برخی از شهرهای آمریکا امروز صحنه اعتراض به ورود دولت این کشور به اقدام نظامی دیگری علیه سوریه بود.
انتهای پیام/ر 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها