امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40981
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۳
تعداد بازدید: 147
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری المیادین، ویچسلاو موتوزوف رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک و روابط ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری المیادین، ویچسلاو موتوزوف رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک و روابط بین الملل روسیه گفت: هرچند نیروهای نظامی روس وارد برخورد نظامی مستقیم با آمریکا نخواهند شد ولی روسیه به ارتش سوریه در مقابل این حمله کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به اظهارات سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه درباره اینکه مسکو قراردادهای تسلیحاتی خود با دمشق را عملی می‌کند، تصریح کرد که هیچکس کاملاً نمی‌داند که روسیه چه سلاح‌هایی در اختیار دمشق قرار داده است تا بتواند از حاکمیت و سرزمین خود دفاع کند.

موتوزوف تصریح کرد که روسیه کمک‌های اطلاعاتی لازم را نیز به سوریه درباره تحرکات ناوهای آمریکایی ارائه می دهد و از سوی دیگر سامانه‌های موشکی‌ را که وعده داده بود در اختیار ارتش این کشور قرار داده است که تنها موشک‌های ضد هوایی نیستند.

این دیپلمات سابق روسیه تاکید کرد که حمله شیمیایی به منطقه الغوطة الشرقیه در ریف دمشق با هدایت اطلاعاتی سازمان سیا توسط نیروهای مخالف سوری و همزمان با ورود کارشناسان سازمان ملل به سوریه انجام شد.

وی اظهار داشت که کمک‌های روسیه تنها به حمایت‌های سیاسی و دیپلماتیک محدود نیست و مسکو کمک‌های اطلاعاتی و نظامی نیز در اختیار سوریه قرار داده است و مقامات دو کشور با یکدیگر هماهنگی لازم را دارند.

موتوزوفتصریح کرد که هدف اصلی آمریکا از حمله به سوریه سرنگونی حکومت بشار اسد و جایگزین کردن آن با حکومتی متحد با آمریکاست.

وی تاکید کرد که آمریکا قصد تسلط بر منطقه خاورمیانه را دارد و سلاح شیمیایی و سلاح‌های کشتار جمعی تنها بهانه برای دستیابی به این اهداف است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها