امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40985
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عربستان در ادامه تلاش‌هایش برای فشار به سوریه همزمان با طرح حمله آمریکا به این ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عربستان در ادامه تلاش‌هایش برای فشار به سوریه همزمان با طرح حمله آمریکا به این کشور، در نظر دارد در مجمع عمومی قطعنامه‌ای ضد سوری را تصویب کند.

عربستان پس از ناکامی اعضای شورای امنیت در رسیدن به توافق برای تصویب قطعنامه ضد سوریه قصد دارد در نشست این هفته مجمع عمومی پیش نویس این قطعنامه را ارائه کند.

خبرنگار المیادین با اشاره به اینکه به نسخه‌ای از پیش نویس این قطعنامه دست پیدا کرده است، تصریح کرد که سعودی‌ها قصد دارند در این قطعنامه ضد سوری، حزب الله را به دلیل حضور در سوریه برای جنگ با تروریست‌ها محکوم ‌کنند.

همچنین این قطعنامه دولت سوریه را به کشتار مردم این کشور متهم می‌کند و با ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در ریف دمشق از دولت سوریه می‌خواهد بدون هیچ مانعی به بازرسان بین المللی اجازه بازرسی در تمام مناطق کشور را بدهد.

همچنین در بخش‌های دیگری از پیش نویس این قطعنامه تاکید شده که نیروهای دولتی در حال به کارگیری خشونت هستند و حملات ارتش علیه غیرنظامیان متمرکز شده است.

منابع خبری گزارش داده‌اند که مقامات عربستانی تلاش گسترده‌ای را در راستای حمله نظامی آمریکا به سوریه آغاز کرده‌اند که دامنه این تلاش‌ها از دادن کمک مالی به ارتش آمریکا تا افزایش ظرفیت تولید نفت در بازارهای جهانی و فشارهای دیپلماتیک علیه دمشق را شامل می شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها