امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40988
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۲
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «لوبوان» فرانسه در مطلبی درباره طرح حمله آمریکا به سوریه با اشاره به اینکه حمله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «لوبوان» فرانسه در مطلبی درباره طرح حمله آمریکا به سوریه با اشاره به اینکه حمله شیمیایی در این کشور دلیلی قانع کننده برای ماجراجویی با نتایج نامشخص در خاورمیانه نیست، 5 استدلال برای رهبران فرانسه مطرح می‌کند تا وارد طرح حمله به سوریه نشوند.

اولین دلیل سرمقاله نویس روزنامه لوبوان این است که سوریه اکنون در جنگی مذهبی گیر افتاده است و از سوی دیگر بسیاری از مخالفان بشار اسد هم به شدت از قدرت گرفتن افراط گریان در سوریه نگران هستند.

از سوی دیگر مسیحیان در سوریه که به طور تاریخی مورد حمایت کشورهای غربی هستند، به شدت مخالف به قدرت رسیدن تندروها در  دمشق هستند.

دومین استدلال لوبوان به این حقیقت اشاره دارد که در ورای بحران سوریه طرح مشترک عربستان، ترکیه و قطر برای ضربه زدن به ایران مخفی شده است، نه کمک به دموکراسی و حقوق بشر.

سومین استدلال این روزنامه تاکید می‌کند که فرانسه در شرایط کنونی مدیریت کننده تحولات سوریه نیست و این آمریکاست که هدایت امور را در دست گرفته است. این درحالی است که در مالی فرانسه پیشتاز بود حالا براساس سنت سیاست خارجی فرانسه پیروزی از سیاست خارجی آمریکا امری پذیرفته نیست.

چهارمین دلیل این است که هرچند آمریکا از ضربه‌ای محدود سخن می‌گوید ولی این احتمال وجود دارد که این ضربه محدود به جنگی بزرگ و یک زلزله تبدیل شود که تا لبنان، عراق و حتی تنگه هرمز امتداد پیدا کند و منجر به افزایش قیمت انرژی در بازارهای جهانی شود.

این در شرایطی است که احتمال افزایش حمایت روسیه نیز بعید نخواهد بود که این شرایط را پیچیده تر می‌کند.

دلیل آخری که روزنامه لوبوان مطرح می کند، این حقیقت است که حمله آمریکا به سوریه از همان ابتدا با مخالفت افکار عمومی جهان مواجه شده است و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که مردم به ویژه پس از تجربه عراق در سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه غالباً مخالف حمله هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار