امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41006
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، این روزها و در آستانه مهر، گمانه‌زنی‌های متعددی درباره گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت آموزش و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، این روزها و در آستانه مهر، گمانه‌زنی‌های متعددی درباره گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش مطرح است.

در این میان، نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به عنوان کمیسیون تخصصی در امور تعلیم و تربیت، بسیار با اهمیت است زیرا دیدگاه اعضای این کمیسیون که به طور ویژه مسائل آموزش و پرورش را پیگیری می‌کنند، برای دیگر نمایندگان مجلس اهمیت دارد.

ابوالقاسم خسروی‌سهل‌آبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص معرفی فرد یا افرادی از طرف کمیسیون آموزش مجلس به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش به رئیس جمهور اظهار داشت: اعضای کمیسیون از نظر مشورتی نظرات خود را به رئیس جمهور اعلام می‌کنند، اما الزامی در این کار نیست.

وی افزود: نمایندگان مجلس برای انتخاب وزیر آموزش و پروش، شاخص‌ها را در نظر می‌گیرند و مصادیق را باید آقای روحانی تشخیص و تطبیق دهد تا بهترین فرد را برای تصدی این وزارتخانه‌ مشخص کند.

خسروی عنوان کرد: معتقدم تیم مشورتی آقای روحانی پس از اینکه شاخص‌های کلی که وزیر آموزش و پرورش باید داشته باشد را از کمیسیون آموزش مجلس دریافت کردند، با توجه به مصادیق مورد نظر رئیس جمهور، دیدگاه‌های افراد انتخاب شده به عنوان وزیر پیشنهادی را در جلسات این کمیسیون بیان کنند.

وی ادامه داد: هماهنگی با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای انتخاب فردی که ریاست وزارت آموزش و پرورش را بر عهده می‌گیرد بسیار مهم است و مجلس برای دادن رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی قطعاً به نظر این کمیسیون توجه ویژه‌ای دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها