امروز : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 28
۰۹:۳۸
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41008
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 77
محمدرضا اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: انتقال برخی انگل‌ها در محیط‌های جمعی بیشتر است و در مهد کودک و پیش‌دبستانی‌ها ...

محمدرضا اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: انتقال برخی انگل‌ها در محیط‌های جمعی بیشتر است و در مهد کودک و پیش‌دبستانی‌ها به دلیل آنکه کودکان نمی‌توانند خود را بشویند و یک مربی مسئولیت این کار را به عهده می‌گیرد احتمال انتقال انگل بیشتر است.

فوق تخصص گوارش کودکان گفت: عمده بیماری‌های انگلی به دلیل خوردن مواد غذایی آلوده به تخم انگل در افراد شایع می‌شوند.

وی افزود: آب، سبزیجات و مواد غذایی آغشته به فضولات حیوانی سگ و گربه می‌توانند این انگل را به افراد منتقل کنند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: انگل شایعی که با خارش نشیمن در شب هنگام همراه است می‌تواند کودک و خانواده را درگیر کند.

اسماعیلی افزود: عدم رعایت بهداشت نیز می‌تواند در کنار مواد غذایی آلوده به تخم انگل، در ابتلای کودک به این بیماری مؤثر باشد بنابراین رعایت بهداشت فردی از جمله شستن دست کودک با آب و صابون قبل از غذا خوردن، کوتاه کردن ناخن کودک و شست و شوی دقیق لباس‌های زیر کودک و اتوکشی آن می‌تواند تخم انگل موجود را از بین ببرد.

فوق تخصص گوارش کودکان، درمان این نوع انگل را در دو نوبت و به فاصله 10 روز با دارو دانست و گفت: در صورت عدم رعایت بهداشت امکان عود این بیماری بعد از درمان زیاد است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار