امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41020
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 106
عشرت شایق عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به توصیه‌های مقام معظم ...

عشرت شایق عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در اولین دیدار با اعضای هیئت دولت یازدهم در خصوص کار جهادی در راستای خدمت به مردم گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار هفت شاخص سلامت اعتقادی و اخلاقی، خدمت به خلق، عدالت، سلامت اقتصادی و مبارزه با فاسد، قانونگرایی، حکمت و خردگرایی و تکیه بر ظرفیت داخلی کشور را بعنوان شاخص های دولت مطلوب اسلامی نام بردند. مطمئنا شرایط کار جهادی که یکی از توصیه‌های مقام معظم رهبری بود، زمانی حاصل می‌شود که این هفت مورد در کنار یکدیگر اجرا شوند.

وی به نقش باور به وعده‌های الهی در تاریخ صدر اسلام و همچنین پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و متذکر شد: باید با اعتقاد قلبی و اخلاقی به وعده‌های الهی کارها را انجام داد. باور به وعده‌های الهی روحیه شاخص فرد جهادگر در حوزه‌های مختلف اعم از اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

این کارشناس مسائل سیاسی، اعتقاد به توحید و خدمت به مردم را از شاخص‌های اخلاقی فرد جهادی نام برد و تصریح کرد: اگر اعتقاد به توحید در مسیر خدمت به مردم به کار گرفته شود، دولتمردان با نگاه جهاد فی‌سبیل‌الله به مردم خدمت می‌کنند.

شایق با اشاره به توصیه ایشان در خصوص جلوگیری از فساد در دولت، سلامت اقتصادی را یکی دیگر از ضرورت‌های اخلاقی فرد جهادی برشمرد و خاطرنشان کرد: مطمئناً مجاهد فی‌سبیل‌الله علی‌الخصوص مجاهدی که در دولت قرار می‌گیرد و رسالت عظیم خدمت به مردم را بر دوش می‌کشد علاوه بر اینکه باید سلامت اقتصادی داشته باشد، در مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز باید در خط مقدم قرار بگیرد.

وی در پایان عمل به قانون را بهترین راهکار برای مبارزه با فساد در دولت‌ها نام برد و افزود: تمسک به قانون در مراحل مختلف امور اداری مهمترین عامل جلوگیری از فساد است، زیرا قانون ضوابطی را مشخص کرده که اگر آنها رعایت نشود و افراد با پارتی‌بازی و رشوه به دنبال اهداف خود باشند به جامعه ظلم می‌شود و خدمت به مردم خدشه‌دار خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها