امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41032
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرنگار قضایی فارس 2 اسفند سال 88 سرقت مجسمه‌های شهری در تهران به موضوعی داغ برای رسانه‌ها تبدیل شد. سرقت مجسمه‌ها به لحاظ نوع و همچنین ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس 2 اسفند سال 88 سرقت مجسمه‌های شهری در تهران به موضوعی داغ برای رسانه‌ها تبدیل شد.

سرقت مجسمه‌ها به لحاظ نوع و همچنین حجم وقوع برای تمامی رسانه‌ها جذاب است اما برخلاف برخی از پرونده‌های قضایی نشانی از سارقان به دست نیامد.

پرونده سرقت مجسمه‌های شهری هنوز به نتیجه‌ نرسیده است

23 آبان سال 91 در حاشیه تودیع و معارفه سرپرست دادسرای انقلاب خبرنگار قضایی فارس به سراغ دادستان تهران رفت و از وی درباره سرنوست پرونده سرقت مجسمه‌های تهران پرسید.

دادستان تهران گفت: متأسفانه هنوز در این پرونده به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم و هر زمان موضوع مشخص شود به شهروندان خبر می‌دهیم.

پلیس درباره سرقت مجسمه‌ها گزارش قانع‌کننده‌ای ارائه نداد

این اظهار نظر دادستان تهران در حالی رخ داد که جعفری دولت‌آبادی چندی قبل‌تر در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای خارک در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت مجسمه‌های سرقت شده در تهران، گفت: متأسفانه در این حوزه پلیس گزارش قانع‌کننده‌ای به ما نداده در صورتی که باید بیشتر فعال باشد.

وی با اشاره به این مطلب که دادستانی هنوز درباره این موضوع پیگیری خود را ادامه داده است، گفت: درباره سرنوشت سرقت نماد 9 دی هم تحقیقات خود را ادامه داده‌ایم که ان‌شاءالله شاهد نتیجه آن خواهیم بود.

رسانه‌ها سرنوشت مجسمه‌ها را از پلیس پیگیری کنند

اما اظهار نظر‌های دادستان تهران به همین دو مورد ختم نمی‌شود زیرا جعفری دولت آبادی بار دیگر در حاشیه مراسم معارفه اولین معاون دادستان در امور زندانیان زن و اطفال درباره سرنوشت مجسمه‌های ربوده شده و در پاسخ به فارس، گفت: متأسفانه هنوز از سوی پلیس گزارش قانع‌کننده‌ای به دادستانی ارسال نشده است.

وی ادامه داد: برای پلیس خوب نیست که چنین پرونده‌ای مجهول بماند و بهتر است رسانه‌ها از پلیس سؤال کنند که نتیجه این پرونده چه شد.

پاسخ دادستان تهران درباره این موضوع حاکی از این است که نه تنها سرنوشت مجسمه‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد بلکه این پرونده در پلیس آگاهی تهران خاک می‌خورد و هنوز گشایشی در به نتیجه رساندن آن حاصل نشده است.

تلاش خبرنگار قضایی فارس برای جویا شدن آخرین وضعیت پرونده سرقت مجسمه‌های شهر تهران از مسئولان انتظامی شهر تهران تا زمان انتشار خبر بی‌نتیجه ماند.

هر چند خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حق هرگونه اظهار نظری را برای فرمانده انتظامی تهران بزرگ و رئیس پلیس آگاهی شهر تهران قائل خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها