امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41048
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آلمان»، وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که «دیوید ساترفیلد» دیپلمات آمریکایی خواهد بود ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «آلمان»، وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که «دیوید ساترفیلد» دیپلمات آمریکایی خواهد بود که جانشین موقت «آن پترسون» سفیر آمریکا در مصر که به زودی از سمت خود کناره گیری می کند، خواهد شد.

ساترفیلد، دیپلماتی که بیش از 30 سال در امور خاورمیانه فعالیت دارد، سمت کارداری را در سفارت آمریکا در قاهره عهده دار خواهد شد تا زمانی که سفیر دائمی آمریکا در مصر انتخاب شود.

بر اساس این خبر، پترسون که روز گذشته دوره تصدی دو ساله او به عنوان سفیر آمریکا در قاهره به پایان رسید، برای عهده دار شدن سمتی به عنوان معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک، عازم واشنگتن خواهد شد.

انتصاب پترسون به این سمت جدید در انتظار رای نهایی کنگره آمریکا است.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که دولت واشنگتن از زمان کودتای ارتش مصر علیه دولت «محمد مرسی» رئیس جمهور منتخب این کشور تاکنون، رویکردی محتاطانه در قبال این تحولات اتخاذ کرده و از به کار بردن واژه کودتا در توصیف وقایع مصر خودداری کرده است.

قانون کودتای آمریکا دولت واشنگتن را از کمک به ارتش کشوری که علیه دولت منتخب خود کودتا کرده است، منع می کند و اذعان واشنگتن به کودتا در مصر، به معنای کمک های سالانه آمریکا به دولت و ارتش مصر است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها