امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41049
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت انگلیس از مسئولان روزنامه «نیویورک‌تایمز» خواسته است اسنادی را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت انگلیس از مسئولان روزنامه «نیویورک‌تایمز» خواسته است اسنادی را که از «ادوارد اسنودن» دریافت کرده، نابود کند. اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکاست که از چند ماه قبل دست به افشاگری زده و چندین هزار سند طبقه‌بندی شده را در اختیار روزنامه‌هایی چون «نیویورک‌تایمز» و «گاردین» قرار داده است.

مقامات اطلاعاتی انگلیس دو هفته قبل هم با ورود به دفتر روزنامه گاردین در لندن، مسئولان این روزنامه را مجبور کردند حافظه‌های رایانه‌ای حاوی این اسناد و اطلاعات را نابود کنند. ورود به دفتر گاردین دو روز بعد از آن صورت گرفت که پلیس انگلیس، «دیوید میراندا» هم‌خانه «گلن گرینوالد» روزنامه‌نگار «گاردین» که اصلی ترین نقش در انتشار اسناد اسنودن را دارد، بدون هیچ دلیل مشخصی در فرودگاه «هیترو» لندن بازداشت کرد.

آنطور که رویترز گزارش داده، یکی از مسئولان سفارت انگلیس در واشنگتن از «جیل آبرامسون» سردبیر نیویورک‌تایمز خواسته است تمام اسناد طبقه‌بندی‌شده‌ای را که از اسنودن دریافت کرده و در آن‌ها به فعالیت‌های جاسوسی و اطلاعاتی انگلیس اشاره‌ای شده، نابود کند.

«مارک هوزنبال» خبرنگار رویترز می‌گوید آبرامسون به این درخواست پاسخی نداده است. هنوز روزنامه «نیویورک‌تایمز» به این گزارش واکنشی نشان نداده و آن را تائید نکرده است.

هفته گذشته جمعی از سردبیرهای روزنامه‌های اروپایی با صدور بیانیه‌ای از دولت انگلیس به دلیل فشار آوردن به رسانه‌ها و محدود کردن جریان آزاد اطلاعات انتقاد کردند. گفته می‌شود ورود به دفتر گاردین و نابودی اسناد طبقه‌بندی‌‌شده با دستور مستقیم دفتر نخست‌وزیر انگلیس انجام شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها