امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41100
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در یک افشاگری تازه شواهدی ارائه کرده که نشان می‌دهند سازمان‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در یک افشاگری تازه شواهدی ارائه کرده که نشان می‌دهند سازمان‌های جاسوسی آمریکا در سال 2011، 231 عملیات تهاجم سایبری را طراحی و سازمان‌دهی کرده است.

این افشاگری بر اساس انتشار اسنادی صورت گرفته که ادوارد اسنودن، پیمانکار اسبق آژانس امنیت ملی آمریکا آنها را درز داده است.

سند جدید شاهد جدیدی است که نشان می‌دهد پیکارهای سایبری دولت اوباما به شبکه‌های رایانه‌ای کشورهای خارجی نفوذ کرده و آنها را مختل می‌کند.

علاوه بر این آشکار شده متخصصان رایانه‌ای آمریکا در چارچوب تلاشهای گسترده‌ای با اسم رمز GENIE به شبکه‌های رایانه‌های خارجی نفوذ می‌کنند تا آنها را تحت کنترل دولت آمریکا درآورند.

اسنادی که ادوارد اسنودن در اختیار واشنگتن‌پست قرار داده نشان می‌دهند در چارچوب این پروژه 652 میلیون دلاری، «هر سال، در دهها هزار دستگاه رایانه، روتر و فایروال‌ها اشیاء پنهانی و بد افزارهای پیشرفته کاشته شده بود و طرح‌هایی در جریان بوده تا این رقم را به میلیون‌ها افزایش دهد.»

دولت اوباما تمامی این عملیات سایبری را عملیات سری قلمداد کرده و از اعتراف به آنها خودداری می‌کند.

مطابق اسناد افشا شده اسنودن، در سال 2011، 213 تهاجم سایبری انجام شده که از میان آنها سه چهارم آنها مواضعی را هدف گرفته‌اند که «مواضع در اولویت‌های اولیه» بوده‌اند.

واشنگتن‌پست می‌نویسد طبق آنچه مقامات سابق گفته‌اند، ایران، روسیه، چین و کره شمالی در زمره اهدافی بوده‌اند که در ردیف اولویت‌های این حمله‌ها قرار داشته‌اند.

سند مذکور اطلاعات جزئی‌تری درباره دامنه و گستره این عملیات‌ها در اختیار قرار نمی‌دهد.

دولت آمریکا و اسرائیل بین سالهای 2009 و 2010 تلاش کردند با ویروسی موسوم به استاکس‌نت به نیروگاه هسته‌ای نطنز حمله کنند.

سازمان‌های دولتی آمریکا اغلب عملیات تهاجم سایبری را به عنوان فعالیت‌هایی با هدف «دستکاری، ایجاد اخلال، جلوگیری از دسترسی یا تخریب اطلاعات موجود در رایانه‌ها یا شبکه‌های رایانه‌ای» تعریف می‌کنند. این تعریف، طبق نوشته واشنگتن‌پست از بخشنامه‌ای از رئیس جمهور که در اکتبر 2012 صادر شده، اقتباس شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها