امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41106
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 120
«ابراهیم زعرور» استاد روابط بین‌الملل دانشگاه دمشق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ائتلاف آمریکا و رژیم ...

«ابراهیم زعرور» استاد روابط بین‌الملل دانشگاه دمشق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ائتلاف آمریکا و رژیم صهیونیستی را معضل جهان خواند و افزود:‌ تا زمانی که این ائتلاف پست پا برجا باشد، ‌تغییری در اولویت‌های سیاست آمریکا در منطقه ایجاد نخواهد شد و لذا باید منتظر شرایط بدتر باشیم.

وی با بیان اینکه تا زمانی که تفاهمی بین روسیه و آمریکا حاصل نشود، اوضاع به سمت وخامت پیش می‌رود، تصریح کرد که این تفاهم تنها درباره سوریه نیست بلکه باید همه پرونده‌های معلق بین مسکو و واشنگتن را نیز در بر بگیرد. باید خودمان را برای رویارویی با خطرهای حقیقی آماده سازیم و راهی جز دفاع مقتدرانه و با عزت از وطن نداریم.

زعرور، تهدیدات آمریکا و برخی دیگر از کشورهای غربی را تهدیدی از سوی دشمن حقیقی خواند و آن را فرصتی برای ملت سوریه به منظور رویارویی با دشمنانشان که با همه قدرت سعی در حمایت از رژیم صهیونیستی دارند توصیف کرد و افزود: به کابینه آمریکا و در رأس آن باراک اوباما مژده می‌دهیم که این رژیم جعلی هیچ گاه به دور از جنگ و درگیری نخواهد بود.

وی افزود: پدران ما در دهه بیست قرن گذشته توطئه «سایکس لیکو» را ناکام گذاشتند. این توطئه درصدد تقسیم سوریه به رژیم‌های کوچکتر بود. آیا عاقلانه است که چیزی را بپذیریم که اجدادمان قبلا آن را قبول نکرده‌اند؟ چگونه جواب شهدای وطن را بدهیم؟ هیچ راه و هیچ گزینه‌ای جز رویارویی با متجاوزان  نداریم، پیروزی در راه است گرچه بدخواهان نتیجه دیگری را برای سوریه می‌خواهند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها