امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41108
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، رئیس جمهور آمریکا به مناسبت روز ملی و استقلال قرقیزستان پیام تبریکی به رئیس این کشور ارسال کرد. به ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، رئیس جمهور آمریکا به مناسبت روز ملی و استقلال قرقیزستان پیام تبریکی به رئیس این کشور ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری «آکی پرس»، متن پیام «باراک اوبام» به «آتامبایف» به شرح ذیل است.

جناب آقای رئیس جمهور:

من از طرف ملت آمریکا تبریکات خود را به مناسبت 31 اوت روز ملی و استقلال قرقیزستان به شما ارسال می‌دارم.

امسال بیست‌و دومین سال استقلال قرقیزستان و ایجاد رابطه دیپلماتیک بین قرقیزستان و آمریکا است و در طول این سال‌ها آمریکا سعی داشته رابطه قوی مبتنی بر احترام متقابل و ارزش‌های مشترک را با قرقیزستان ایجاد کند.

امروزه دولت آمریکا تلاش می‌کند که در قرقیزستان جامعه امن، مرفه و دموکراتیک براساس حکومت قانون و احترام به حقوق بشر را ایجاد کند.

من امیدوارم که امسال سال صلح و امنیت و تقویت برای قرقیزستان باشد، سالی که تقویت همکاری بین 2 کشور آمریکا و قرقیزستان را به ارمغان بیاورد.

کارشناسان ارسال این پیام از جانب اوباما را گامی دیگر در جهت جلب حمایت و نظر مقامات قرقیزستان برای ادامه حضور پایگاه نظامی «ماناس» در این کشور می‌دانند.

این در حالی است که بحث خاتمه حضور این پایگاه در قرقیزستان در قالب مصوبه‌ای در پارلمان قرقیزستان به تصویب رسید و رئیس جمهور این کشور نیز با امضای خود آن را تأیید کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها