امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41118
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 48
حجت‌الاسلام ابوالقاسم مقیمی‌حاجی رییس پژوهشکده دانشنامه‌نگاری دینی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان ...

حجت‌الاسلام ابوالقاسم مقیمی‌حاجی رییس پژوهشکده دانشنامه‌نگاری دینی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: دانشنامه قرآن‌شناسی به دلیل گستردگی، طولانی بودن پروژه و نیازمندی به امکانات مالی زیاد به چند بخش شامل مباحث علوم قرآنی، حکمت نظری و حکمت عملی تقسیم شده است.

وی در ادامه افزود: بخش نخست این دانشنامه با عنوان علوم قرآنی در اولویت کار قرار دارد و شامل بخش‌هایی از نزول، وحی، ترجمه، تفسیر و مطالب تاریخ قرآن است که قرآن براین است تا در شش جلد منتشر شود. بنابراین مباحث تاریخ قرآن و علوم قرآنی و منطق فهم قرآن در این بخش ارایه شده است.

حجت‌الاسلام مقیمی‌حاجی با تأکید بر اینکه نگارش اولیه این بخش به صورت هشتاد درصدی اکنون انجام شده است، افزود: در تلاش هستیم تا امسال جلد نخست این اثر را منتشر کنیم و از سال بعد سالانه یک مجلد منتشر شود.

رییس پژوهشکده دانشنامه‌نگاری دینی هدف از انتشار این دانشنامه را معرفی صحیح قرآن کریم، تبیین کارایی تعالیم قرآن و تحلیل به روز دیدگاه‌های قرآنی دانست و گفت: همچنین در این مجموعه نقد آرای انحرافی و بررسی شبهات حوزه علوم قرآنی و معارف قرآن کریم نیز صورت می‌گیرد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها