امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41128
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 75
«هوشنگ یاری» قاری بین‌المللی قرآن کریم و از اعضای کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به ...

«هوشنگ یاری» قاری بین‌المللی قرآن کریم و از اعضای کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس این سفر را یک سفر روحانی دانست و گفت: سفر حج یک سفر معنوی و روحانی است و کسی که به این سفر می‌رود باید با بینش و بصیرت پای به سرزمین وحی گذارد تا بتواند از برکات معنوی آن بهره‌مند شود.

وی این سفر را دومین سفر خود به حج بیان کرد و گفت: سال 1383 به همراه کاروان قرآنی به حج اعزام شدم و این بار دوم است که به حج می‌روم، همچنین من یک‌بار دیگر حلاوت این سفر را چشیده‌ام از این رو برای رفتن به حج از همه بی‌تاب‌تر هستم.

یاری در خصوص کاهش سهمیه کاروان قرآنی حج گفت: امسال نسبت به سال‌های گذشته سهمیه کاروان حج کم شده است، اما با وجود قاریان جوان و آماده مشکل چندانی بوجود نمی‌آید و آنها این کاهش سهمیه را پوشش می‌دهند، فقط باید اعضای کاروان با مراقبت و حفظ آمادگی، خود را برای این سفر آماده کنند.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم در خصوص نحوه مراقبت‌ها در سفر حج گفت: قاریان قرآن باید در ایام حج عوامل پیش‌گیری کننده را رعایت کنند، به عنوان مثال؛ در ساعات روز و بی‌مورد از هتل خارج نشوند، پر‌خوری نکنند، از خوردن غذا‌های چرب خود‌داری کنند، زیر باد مستقیم کولر نروند، از رابطه با افراد غریبه و بیمار خود‌داری کنند تا بتوانند با سلامت‌ کامل در مناسک حج شرکت کنند.

این عضو کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران در پایان از همه مردم ایران خواست تا دعای خیر خود را بدرقه راه کاروان نور کنند.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران موسوم به کاروان نور از 20 قاری، حافظ و یک گروه تواشیح تشکیل شده که تعداد اعضای این کاروان نسبت به دو سال قبل 12 نفر کاهش یافته است.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها