امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41147
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور صبح امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور صبح امروز (شنبه) در مراسم تودیع و معارفه روسای کل پیشین و فعلی بانک مرکزی با قدردانی از زحمات و خدمات دکتر بهمنی اظهار داشت : ایشان در دوران بسیار سخت و دشواری دارای این مسئولیت بودند و توانستند اقدامات مهمی را به انجام برسانند .

وی با تبریک به دکتر سیف رییس کل بانک مرکزی خاطر نشان کرد :‌ایشان چهره ای آشنا برای نظام بانکی کشور است که همه با سابقه و خدمات او آشنا هستند و امیدواریم بتوانند در این برهه حساس پاسخگوی امیدی باشند که در میان ملت ایران برای عبور از دشواریهای فعلی زنده شده است .

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه مردم در بخش اقتصادی با مشکلاتی روبرو هستند تصریح کرد : توسعه کشور نیز در شرایط کنونی به دلایلی کند شده است و مردم انتظار دارند دولت جدید راهکارهایی برای عبور از این شرایط ارائه دهد .

جهانگیری افزود : معتقد هستم توان علمی ، دانشگاهی و کارشناسی کشور از ظرفیت بالایی برخوردار است و دولت می تواند با تکیه بر این اندیشمندان راهکارهایی برای بهبود شرایط اقتصادی پیدا کند .

معاون اول رییس جمهور در ادامه بهره گیری از صاحب نظران اقتصادی و استقبال از نقد و راهکارهای اندیشمندان را یکی از تعهدات دولت فعلی خواند و گفت : این موضوع مورد توجه شخص رییس جمهور و همه اعضای دولت است چرا که همه در یک کشتی به نام جمهوری اسلامی ایران قرار داریم .

وی اضافه کرد : به هیچ وجه به دنبال نفی خدمات انجام شده در گذشته نیستیم اما فارغ از اینکه بخواهیم مقصری را تعیین کنیم باید بپذیریم که شرایط اقتصادی کشور بسیار پیچیده و دشوار است .

جهانگیری با بیان اینکه تولید در شرایط آسیب و رکود جدی قرار گرفته خاطر نشان کرد: دستیابی به رونق اقتصادی قدری مشکل است و نیازمند حاکمیت دو عنصر عقلانیت و اصول علمی بر اقتصاد کشور هستیم .

معاون اول رییس جمهور تامین منابع مالی برای طرح هدفمند سازی یارانه ها را از چالش های جدی پیش روی دولت دانست و افزود : علی رغم تدابیر اندیشیده شده از سوی مجلس شورای اسلامی در بودجه ، در حال حاضر برای پرداخت یارانه های نقدی با مشکل جدی مواجه ایم و به دنبال راهکارهایی برای عبور از این چالش ها می باشیم .

وی در ادامه با اشاره به مطالبات معوق بانکی و نرخ های سود دستوری سالهای گذشته اظهار داشت: شرایط سختی بر نظام بانکی کشور حاکم است و مسائل و مشکلاتی همچون پرونده سه هزار میلیارد تومانی نیز این نظام را با چالش و کندی روبرو کرده است .

معاون اول رییس جمهور در ادامه سخنان خود از حجم نقدینگی موجود در کشور به عنوان مسئله مهم دیگری در بخش اقتصادی یاد کرد و افزود :‌ باید تلاش کنیم نقدینگی را به سمت تولید سوق دهیم .

جهانگیری خاطر نشان کرد:‌ راهکارهای تامین مالی تولید هم در بخش جاری و هم در بخش سرمایه گذاری در دو حوزه ارزی و ریالی از دیگر چالش های جدی پیش روی تیم اقتصادی دولت است که باید به طور دقیق به آن پرداخته شود .

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه نرخ ارز ، سود بانکی و نرخ تورم باید تا حد زیادی برای فعالان اقتصادی خارج از دولت مشخص باشد گفت :‌ امیدوارم ستاد اقتصادی دولت با بهره گیری از نخبگان و صاحب نظران عرصه اقتصاد بتواند مشکلات پیش رو را برداشته و به اهداف مورد نظر دست یابد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت استقلال بانک مرکزی تاکید کرد و گفت :‌ بانک مرکزی مسئول حفاظت از ارزش پول ملی است و نباید تنها نظاره گر امور باشد بلکه باید بتواند از استقلال قابل قبولی در تصمیم گیریها برخوردار باشد .

بهمنی رییس کل سابق بانک مرکزی نیز در این مراسم به تشریح عملکرد بانک مرکزی و اقدامات انجام شده در حوزه پولی و بانکی طی سالهای اخیر پرداخت .

سیف رییس کل جدید بانک مرکزی هم پس ازدریافت حکم ریاست خود ازسوی معاون اول رییس جمهور در سخنانی ، اهداف و برنامه های مورد نظر خود را در حوزه پولی و بانکی مطرح کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها