امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41153
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس محمد عباسی پیش از ظهر امروز در مراسم هفتمین طرح توسعه و تقویت شبکه امداد و نجات کشور اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس محمد عباسی پیش از ظهر امروز در مراسم هفتمین طرح توسعه و تقویت شبکه امداد و نجات کشور اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر در یکی از بهترین موقعیت‌های منطقه‌ای و کشوری قرار گرفته و با توسعه‌ای که در حوزه تجهیزات امدادی و نیروی انسانی داشته سرعت امداد‌رسانی را تا حد زیادی ارتقاء داده و توانسته رتبه بالایی را در منطقه کسب کند تا حدی که از جمعیت کشورهاهی دیگر از جمعیت هلال‌احمر به عنوان جمعیت کمک‌دهنده استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های چشمگیر جمعیت هلال‌احمر در سال‌های اخیر خاطر نشان کرد: حتی مقام معظم رهبری از سرعت امداد‌رسانی در این جمعیت تقدیر کرده و آن را باور نکردنی دانستند.

عباسی در مورد هزینه‌های تهیه تجهیزات جدید امدادی در ناوگان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: بالغ بر 93 میلیارد تومان برای تهیه تجهیزات جدید امدادی هزینه شده که بسیاری از آن از محل کمک‌های مردمی و بخشی از آن نیز برعهده دولت بوده است.

دبیر کل جمعیت هلال‌احمر ورود خودروهای نجات تیپ یک، آمبولانس نجات، دستگاه زنده‌یاب پیشرفته و لیفتراک را از جمله تجهیزات مدرن امدادی برشمرد و گفت: امیدواریم با تزریق این تجهیزات به پایگاه‌های امداد و نجات سراسر کشور پیش از پیش بتوانیم کیفیت و امداد‌رسانی را در کشور ارتقاء دهیم.

وی افزود: در حال حاضر تعداد پایگاه‌های امداد و نجات سراسر کشور به 508 پایگاه رسیده و طبق استانداری که تعریف کرده‌ایم باید به ازای هر 30 کیلومتر یک پایگاه امدادی بین شهری داشته باشیم و امیدواریم در سالهای آتی این امر محقق شود.

عباسی در بخش دیگری از این مراسم در مورد نحوه امداد‌رسانی جمعیت هلال‌احمر ایران به آسیب‌دیدگان کشور سوریه گفت: از آنجایی که شاهد اتفاقات تلخی در منطقه سوریه هستیم جمعیت هلال‌احمر ایران بنا به وظیفه ذاتی خود تا به حال چندین محموله غذایی از جمله 50 تن برنج و مایحتاج مصرفی را برای مردم سوریه ارسال کرده و حتی در کشورهای همسایه برای برپایی اردوگاه‌های پناهجویان سوری که خانه‌های خودشان را ترک کرده‌اند کمک کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: در صورت اعلام نیاز جمعیت هلال‌احمر سوریه کمک‌های خود را افزایش خواهیم داد.

دبیر کل جمعیت هلال‌احمر تعرض به نیروهای امدادی که در سطح منطقه مشغول به امداد‌رسانی هستند را محکوم کرد و گفت: امیدواریم تا مخاصمان به این رفتار غیرانسانی خود هر چه زودتر پایان دهند.

وی در مورد توسعه شبکه درمان خارج از کشور اظهار داشت: توسعه مراکز درمانی خارج از کشور را در دستور کار داریم که نمونه آن بیمارستان ایرانیان دبی است و بنا داریم تا در آینده نزدیک این بیمارستان را از 128 تختخواب به 220 تختخواب ارتقاء دهیم.

وی گفت: این بیمارستان فوق‌تخصصی اکنون به 180 ملیت خارجی و ایرانی خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

به گزارش فارس؛ هفتمین طرح توسعه و تقویت شبکه امداد و نجات کشور بیش از ظهر امروز با حضور دبیر کل جمعیت هلال‌احمر و رئیس سازمان امداد و نجات افتتاح شد و در این طرح ۱۰۰ دستگاه آمبولانس نجات، 74 دستگاه زنده‌یاب، 15 دستگاه لیفتراک و 51 خودروی نجات تیپ یک وارد شبکه امدادی نجات کشور شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها