امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41154
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه در مراسم تودیع و معارفه وزیر ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه در مراسم تودیع و معارفه وزیر دادگستری با بیان اینکه در مفاهیم دینی ما بعد از تودیع هیچ مفهومی بالاتر از عدالت نیست و سخن از عدالت هر چه بگوییم کم است گفت: امیدواریم که وزارت دادگستری در دوره جدید بتواند این عدالت را محقق سازد.

وی با اشاره به اینکه کارها در وزارت دادگستری نباید بدون مطالعه و مقطعی انجام شود افزود: ما باید یک شکلی برای دادگستری خود داشته باشیم و این طور نباشد که کارهایی انجام شود و فردا آن کارها تعطیل شود به طور مثال ما شعبات تشخیص را تشکیل می‌دهیم ولی فردا آنها را تعطیل می‌کنیم.

معاون اول قوه قضائیه تأکید کرد: حتما وزارت دادگستری از جهاتی که در قانون اساسی آمده جایگاه مهمی دارد و باید به جایگاه واقعی خود برسد چرا که تنها وزارتخانه‌ای است که وزیر آن مورد وثوق سه قوه قرار دارد.

وی انتخاب پورمحمدی به عنوان وزیر دادگستری را تضمینی برای اجرای پیشنهادهای سازمان بازرسی کل کشور در دولت تدبیر و امید دانست و گفت: امیدواریم که در این این دوره با همکاری دولت، مجلس و قوه قضائیه ظرفیت‌های دادگستری احیا شود.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92 تأکید کرد: آنچه باعث شیرینی این انتخابات شد قانون‌مداری همه افراد بود. بر عکس سال 88 که قانون‌شکنی برخی باعث تلخی انتخابات به کام مردم شد.

وی با بیان اینکه زیبنده نظام اسلامی نیست که این میزان جرم و تخلف در آن صورت گیرد گفت: از جمله مزایایی که احیای ظرفیت وزارت دادگستری می‌تواند داشته باشد کاهش جرم و تخلف در نظام خواهد بود.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه احیاء ظرفیت وزارت دادگستری می‌تواند در مباحث بین المللی از اقدامات نظام حمایت کند افزود: ما امروز به خاطر اجرای قوانین الهی تحت هجمه دشمنان هستیم و عملکرد مناسب وزارت دادگستری در مباحث بین‌المللی می‌تواند ما را از این هجمه نجات دهد.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه وزیر دادگستری هم از متن قوانین تصویب شده اطلاع دارد و هم در جریان عملکرد دستگاه‌های اجرایی و قضایی قرار دارد و می‌تواند پل ارتباطی خوبی میان قوای سه گانه باشد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان فرموده‌اند که این دوره باید دوره شکوفایی دستگاه قضایی و من فکر می‌کنم که وزارت دادگستری می‌تواند به شکوفایی و تحقق خواسته‌های رهبر انقلاب کمک کنند.

رئیسی افزود: من نسبت به آینده کار در وزارت دادگستری امیدوارم چرا که آقای پورمحمدی شناخت خیلی خوبی از دستگاه‌های مختلف کشور دارند و نظر آیت‌الله آملی این است که وزارت دادگستری در این دولت بتواند در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

وی با اشاره به پذیرش مسئولیت وزارت دادگستری از سوی پورمحمدی گفت: شاید ایشان در ابتدا برای پذیرش این سمت میلی نداشتند اما صحبت‌های رئیس قوه قضائیه و سایر دوستان ایشان را مجاب به قبول مسئولیت کرد.

معاون اول قوه قضاییه در پایان ضمن تقدیر و تشکر از بختیاری به عنوان وزیر سابق دادگستری گفت: به عقیده من باید تندیس ایثار، خدمت، شکر، صبر ، اخلاص و کارآمدی را به آقای بختیاری تقدیم کنند.

رئیسی ادامه داد: به بختیاری نشان لیاقت نداده‌اند اما به نظر من باید بالاترین نشان عدالت را به وی دهیم. چرا که تحمل و بردباری ایشان در این دوران مثال‌زدنی بود. شاید اگر کسی غیر از ایشان بود خوب تبدیل به یک مسئله‌ای بزرگ برای نظام می‌شد اما آقای بختیاری در آزمونی که داده‌‌اند قبول شدند و نمره خوبی گرفته‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها