امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41155
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 59
حسن علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: بارها اعلام شده است که در کشور فقط در حوزه‌های مربوط به گیم و رسانه‌های دیجیتال در بحث ورود ...

حسن علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: بارها اعلام شده است که در کشور فقط در حوزه‌های مربوط به گیم و رسانه‌های دیجیتال در بحث ورود تکنولوژی‌های جدید از برخی مسائل غافل نشده‌ایم ؛ این امر به شکلی است که پیش‌ از ورود تکنولوژی‌ها آسیب‌شناسی مناسبی صورت نمی‌گیرد و پس از ورود تکنولوژی‌های جدید و جذب استفاده از آنها در کشور با آسیب‌های آن روبرو می‌شویم.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد افزود: در حوزه فناوری‌های دیجیتال شرایط کمی حادتر است و در یک روز می‌توان یک شبکه اجتماعی، سایت و مقوله بازی را به صورت آنلاین بدون توجه به مرزهای جغرافیایی راه‌اندازی کرد و همین مسئله می‌تواند با آسیب‌هایی همراه باشد.

وی راه اندازی مسابقات جام دیجیتال را از جمله راهکارهایی دانست که می‌تواند موجب شود که از ورود این آسیب‌ها در کشور جلوگیری کند چرا که با این امر اولین اپراتور بازی کشور راه‌اندازی خواهد شد.

علیزاده یادآور شد: هم‌اکنون گیمرهای چند صدهزار نفری متعددی وجود دارد که شاید با سایت‌های خارج از کشور با پرداخت پول ارتباط می‌گیرند.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد متذکر شد: کسانی که در حوزه فرهنگ مشغول هستند باید تلاش خود را در حوزه نظیرسازی و محصولاتی که بی‌رقیب بوده و دنیا کمتر تجربه شده است، بگذارند.

علیزاده خاطرنشان کرد: چنانچه تمایلی بر استفاده از بازی‌های خارجی و استفاده از تکنولوژی‌ها در این حوزه وجود دارد در ابتدا باید چالش‌ها و آسیب‌ها در کنار فرصت‌ها و تهدیدها را ببینیم و بشناسیم.

این مقام مسئول بیان داشت: در حوزه استفاده از برخی از سایت‌ها هم‌اکنون در دنیا یک‌سری نرم‌افزارهای خودکنترلی ایجاد شده است که به والدین و کسانی که نقش تربیتی دارند این امکان را می‌دهد تا زمان استفاده از کامپیوتر و سایت‌های مختلف را ایجاد کنند حتی این را در ویندوز هشت نیز می‌توان دید.

وی اضافه کرد: در دنیا ملاحظاتی وجود دارد اما با این تفاوت که در دنیا ابزارهای مختلفی جهت نظارت و کنترل پیش‌بینی شده است و اجازه نمی‌دهد که تکنولوژی لجام گسیخته وارد کشور شود.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد ابراز داشت: در کشور به جنبه‌های اولیه تکنولوژی توجه می‌شود اما باید به آسیب‌شناسی این مسائل نیز پرداخته شود، البته اقداماتی از سال‌ گذشته در وزارت ارشاد آغاز شده است.

علیزاده خاطرنشان کرد: باید سواد دیجیتالی در کشور افزایش یابد به دلیل شکافی که ایجاد شده، سواد دیجیتالی نسل‌های قبلی از نسل‌های جدید کمتر است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار