امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41162
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 48
«ندیم الشمالی» دبیرکل حزب «شبیبة» لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، درباره حمله احتمالی به سوریه ...

«ندیم الشمالی» دبیرکل حزب «شبیبة» لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، درباره حمله احتمالی به سوریه گفت: تهدید کنندگان حمله به سوریه، بعد از پیروزی‌های ارتش سوریه در پاکسازی حمص، باب عمرو،  القصیر و غوطه فهمیدند که نظام سوریه خود را برای نبرد بزرگ حلب آماده می‌کند و لذا موضوع حمله نظامی را به منظور جلوگیری از این روند، مطرح کردند.

وی با بیان اینکه نیت غرب از حمله به سوریه جلوگیری از خونریزی در این کشور نیست، افزود: آنها می‌خواهند خطوط قرمزی را وضع کنند تا همگان از آنها تبعیت کنند. آنها می‌خواهند خونریزی در سوریه ادامه داشته باشد تا از این طریق به اهداف خودشان برسند ولی هیچ گاه این آرزوی آنها محقق نخواهد شد. اینجا سوریه است و با لیبی و عراق تفاوت اساسی دارد. به گونه‌ای که نیمی از کشورهای جهان در کنار سوریه ایستاده‌اند.

الشمالی با ابراز خردسندی از اینکه کشورش در این جنگ احتمالی از خودش دفاع می‌کند و به نیابت از کشور دیگری وارد جنگ نمی‌شود، تاکید کرد که حمله به سوریه، نابودی تاسیسات زیر بنایی و گسترش مرگ و میر را در پی خواهد داشت.

وی درباره چگونگی پاسخ سوریه به حمله نظامی خارجی گفت: پاسخ سوریه تصاعدی خواهد بود. سوریه در این نبرد تنها نخواهد بود. اگر غرب مجنون شود و این حمله را آغاز کند‌ در آن صورت نمی‌تواند به آن پایان دهد و این حمله آغازی برای نابودی رژیم صهیونیستی خواهد بود.

دبیرکل حزب «شبیبة» لبنان، با اشاره به بیانات اخیر سید حین نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان مبنی بر اینکه در صورت لزوم خودش و همه اعضای حزب الله برای جنگ به سوریه خواهند رفت، گفت:‌ سید نصرالله به خوبی می‌دانست که در پشت پرده چه توطئه‌ای برای سوریه چیده می‌شد و همه می‌دانیم که سید نصرالله اگر وعده دهد، به آن جامه عمل می‌پوشاند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار