امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41164
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان با تأکید بر اهمیت سفر رئیس ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان با تأکید بر اهمیت سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به عشق‏‌آباد اعلام کرد که این سفر به توسعه موفقیت‏‌آمیز روابط بین ترکمنستان و ایران کمک خواهد کرد.

بردی‏‌محمداف تصریح کرد: سفر قریب الوقوع رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به عشق‏‌آباد در واقع عامل مهمی در زمینه تقویت و گسترش همکاری‏‌های بین مجالس 2 کشور دوست ایران و ترکمنستان خواهد شد.

در همین حال، «آقجا نوربردیوا» رئیس مجلس ترکمنستان پیش از سخنان مذکور رئیس جمهور این کشور گزارشی را در ارتباط با سفر آتی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به عشق‏‌آباد و برنامه سفر لاریجانی به ترکمنستان ارائه داد.

خبرگزاری رسمی ترکمنستان به جزئیات بیشتر سفر رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به این کشور اشاره‏‌ای نکرد.

بنا به گفته منابع خبری «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی 15 تا 17 شهریور ماه جاری به ترکمنستان سفر می‌کند و در این سفر 3 روزه، «علی لاریجانی» با رئیس جمهور، وزیر امورخارجه، رئیس مجلس و مقامات بلند پایه این کشور دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

این سفر در راستای روابط دوجانبه و در پاسخ به سفری است که هشت آذر سال 1388 رئیس مجلس ترکمنستان به ایران داشت.

رئیس مجلس همچنین در این سفر 3 روزه به شهر مرو نیز سفری خواهد داشت.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها