امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41165
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ترکیه‌ای «حریت»، «عبدالله گل» رئیس‌جمهور ترکیه‌ گفت که هرگونه اقدام نظامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ترکیه‌ای «حریت»، «عبدالله گل» رئیس‌جمهور ترکیه‌ گفت که هرگونه اقدام نظامی علیه سوریه را بدون در پیش گرفتن راهبردی سیاسی بی‌نتیجه می‌داند. وی بر لزوم پیگیری دیپلماسی با روسیه و ایران تاکید کرد.

گل به خبرنگاران گفت:‌ «من به هیچ مداخله نظامی اعتقاد ندارم که با راهکاری سیاسی هماهنگی نداشته باشد.راه حل این بحران سیاسی و دیپلماتیک است.»

وی افزود: «باید با هدف واداشتن به استفاده از راه‌های سیاسی و دیپلماتیک و راهکار درهای باز (این مسئله) را حل کرد. روسیه و ایران باید در این زمینه همکاری کنند.»

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین گفت که ترکیه از تحولات خود را دو نگه نخواهد داشت.

گل گفت: «احتمال بحران طولانی مدت و بی‌ثباتی در سوریه وجود دارد. ترکیه نمی‌تواند درباره تحولات سوریه بی‌تفاوت باشد. ما نمی‌توانیم خارج از این موضوع باقی بمانیم.چرا که بسیار تمایل داریم تا به بحران در منطقه پایان دهیم. همینطور می‌خواهیم از به وجود آمدن شرایطی جلوگیری کنیم که بتواند شرایط منطقه را غیر قابل کنترل کند.»

این در حالی است که «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه پس از اظهارات مقامات آمریکایی که از حمله نظامی محدود علیه سوریه خبر داده بودند، گفت که هدف اقدام نظامی باید سرنگونی دولت بشار اسد باشد.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند. دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها