امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41166
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 39
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در گزارش زیر که خبرگزاری آسوشیتدپرس آن را گردآوری کرده است، مجموعه جنگ‌ها و عملیاتهای نظامی ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در گزارش زیر که خبرگزاری آسوشیتدپرس آن را گردآوری کرده است، مجموعه جنگ‌ها و عملیاتهای نظامی آمریکا علیه کشورهای دیگر، که 5 رئیس جمهور آخر آمریکا دستور آن را صادر کردند آمده است.

دوره رونالد ریگان

بیروت (1982-1983) نیروهای نظامی آمریکا به عنوان بخشی از نیروهای حافظ صلح در لبنان مستقر شدند و به دنبال بمبگذاری در یک پایگاه نظامی مشترک نیروهای نظامی آمریکا و فرانسه، رونالد ریگان دستور حملات محدودی را صادر کرد.

گرانادا(1983) به دنبال کودتا در گرانادا، ارتش آمریکا با 7 هزار نیروی نظامی به این کشور حمله کرد. این حمله نظامی با محکومیت بریتانیا و سازمان ملل مواجه شد اما 6 کشور حوزه کارائیب از آن حمایت کردند.

لیبی(1986) حمله هوایی برای تنبیه رژیم معمر قذافی به دنبال انفجار بمب در یک باشگاه شبانه در برلین که منجر به کشته شدن 2 آمریکایی و مجروح شدن 79 نفر شد، صورت گرفت.

جورج بوش پدر

پاناما(1989) به دنبال اعلام جنگ توسط «مانوئل نوریگا» دیکتاتور پاناما علیه آمریکا به خاطر تحریم، آمریکا با بیش از 26 هزار نیروی نظامی به این کشور حمله کرد.

عراق(1991) به دنبال حمله عراق به کویت، آمریکا با ائتلاف متشکل از 33 کشور و طی یک عملیات نظامی گسترده صدام حسین را مجبور به ترک خاک کویت کرد.

سومالی(1992) نیروهای نظامی آمریکا تحت قطعنامه شورای امنیت به منظور پاسداری از صلح در این کشور مستقر شدند.

دوره بیل کلینتون

عراق(1993) به دنبال طرح ترور علیه جورج بوش پدر توسط عراق، آمریکا به مقرهای اطلاعاتی عراق حمله موشکی کرد.

سومالی(1993) آمریکا تحت قطعنامه سازمان ملل نیروهای نظامی خود که در سومالی مستقر بودند را افزایش داد.

هائیتی(1994) این ماموریت نیز تحت قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل و در راستای ماموریت حفاظت از صلح صورت گرفت.

بوسنی(1994-96) نیروهای نظامی آمریکا و ناتو به مدت 18 ماه علیه صرب‌های بوسنی حمله هوایی و موشکی کردند و بر فراز این کشور منطقه پرواز ممنوع اعمال کردند.

عراق(1996) به دنبال حمله به جتهای جنگی آمریکا توسط ارتش عراق، دولت آمریکا جنوب عراق را هدف حملات موشکی خود قرار داد و در این منطقه منطقه پرواز ممنوع اعمال کرد.

سودان و افغانستان(1998) به دنبال بمبگذاری در سفارت آمریکا در کنیا و تانزانیا که منجر به کشته شدن 220 نفر از جمله 12 آمریکایی شد، ارتش آمریکا به اردوگاه‌های شبه نظامیان در افغانستان و سودان حمله موشکی کرد.

عراق(1998) به دنبال همراهی نکردن صدام حسین با بازرسان سلاح‌های شیمیایی سازمان ملل، آمریکا برای تنبیه صدام اهدافی را در بغداد هدف حملات موشکی و هوایی قرار داد.

کوزوو(1999) ارتش آمریکا و ناتو به مدت بیش از 3 ماه پایگاههای نظامی، نیروگاههای برق، پلها و دیگر تاسیسات زیربنایی یوگسلاوی سابق را هدف حملات موشکی و هوایی قرار دادند.

دوره جورج بوش پسر

افغانستان(2001) به دنبال وقوع حملات 11 سپتامبر 2001، ارتش آمریکا و ناتو با بیش از 100 هزار سرباز از 48 کشور به رهبری آمریکا به افغانستان حمله کردند، جنگی که همچنان ادامه دارد.

عراق(2003)حمله به عراق با هدف سرنگونی حکومت صدام حسین. این جنگ به رهبری آمریکا و ائتلافی متشکل از 48 کشور صورت گرفت. آمریکا بیش از 160 هزار نیروی نظامی در خاک عراق پیاده کرد.

دوره باراک اوباما

لیبی(2011) این جنگ که با ائتلاف بین المللی و با هدف توقف جنگ داخلی در لیبی صورت گرفت شامل حملات موشکی و اعمال منطقه پرواز ممنوع بود.

اسامه بن لادن(2011) ارتش آمریکا با طراحی یک عملیات نظامی موفق شد اسامه بن لادن رهبر القاعده را پس از سالها در پاکستان تسلیم کند.

به جنگ‌های باراک اوباما باید حملات مکرر هواپیماهای بدون سرنشین این کشور به مناطقی در پاکستان و یمن و افغانستان طی سالهای اخیر نیز اشاره کرد که منجر به کشته شدن صدها غیرنظامی، کودک و زن شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها