امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41167
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «اشرف پرویز کیانی» فرمانده نیروهای زمینی ارتش پاکستان و «امامعلی رحمان» ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «اشرف پرویز کیانی» فرمانده نیروهای زمینی ارتش پاکستان و «امامعلی رحمان» مسائل توسعه همکاری‌های دوجانبه و امنیت منطقه‌ای را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این دیدار موضوعات امنیت، دفاع و همگرایی منطقه‌ای 2 کشور در امر مبارزه با تروریسم، افراط‌گرایی و تأثیرگذاری دیگر خطرات جهان معاصر بر وضعیت و ثبات این کشورها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این مقام نظامی ارتش پاکستان و رئیس جمهور تاجیکستان با مهم خواندن روابط نهادهای نظامی- امنیتی 2 کشور و نتایج مثبت این همکاری‌ها بر لزوم توسعه این روابط تأکید کردند.

در این بیانیه بررسی وضعیت افغانستان و همگرایی برای ایجاد زمینه امن و ثبات در این کشور نیز از دیگر محورهای مذاکرات عنوان شده‌ است.

این منبع افزود: این ژنرال پاکستانی و رحمان در مورد تحقق عملی طرح‌های منطقه‌ای زیربنایی در بخش‌های حمل‌ونقل، انرژی و از جمله ساخت هر چه سریعتر شبکه قوی‌ شدت انتقال برق موسوم به «CASA-1000» و زمینه‌سازی برای متصل کردن خطوط راه‌های آهن تاجیکستان و پاکستان از طریق خاک افغانستان نیز گفت‌وگوهایی را انجام دادند.

دیدار و مذاکرات فرمانده ستاد نیروهای زمینی ارتش پاکستان با رحمان بخش پایانی برنامه سفر 3 روزه وی در تاجیکستان بود.

«اشفق پرویز کیانی» که روز چهارشنبه گذشته (شش شهریور) وارد دوشنبه شد با «شیرعلی خیرالله‌اف» وزیر دفاع تاجیکستان و «رامل نادر‌اف» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کشور نیز دیدار کرده و مسائل مربوط به توسعه روابط نظامی، نظامی- فنی، آموزش کادرها و زمینه‌های اقتصادی اجرای این طرح‌ها را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار داد.

به گفته منابع رسمی بررسی اوضاع منطقه، افغانستان، مبارزه با تروریسم و تبادل تجربه و اطلاعات در این زمینه نیز از دیگر محورهای مورد مذاکره این مقام عالی‌رتبه پاکستانی با مقامات نظامی تاجیک بود.

منابع رسمی بازدید این ژنرال پاکستانی از دانشکده نظامی وزارت دفاع تاجیکستان واقع در شهر دوشنبه و ملاقات با افسران و دانشجویان این مؤسسه آموزشی را نیز از دیگر بخش‌های برنامه سفر کیانی عنوان کرده‌اند.

تاجیکستان و پاکستان از سال 2009 اجرای اقداماتی در جهت گسترش روابط نظامی و نظامی-فنی را آغاز کرده‌اند که اعزام هیئت‌های نظامی به کشورهای یکدیگر بخشی از این برنامه‌ها عنوان می‌شود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها