امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41169
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لهوف» یکی از منابع مهم و کهن درباره واقعه عاشورا و تاریخ زندگی امام حسین(علیه السلام) نوشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لهوف» یکی از منابع مهم و کهن درباره واقعه عاشورا و تاریخ زندگی امام حسین(علیه السلام) نوشته ابوالقاسم رضی‌الدین علی‌بن موسی، مشهور به سید‌بن طاووس است.

این کتاب بر اساس نظر سنجی موسسه بین‌المللی الهدی مورد توجه و درخواست شیعیان، شیعه‌شناسان و علاقه‌مندان به متن‌های اسلامی در سراسر دنیا قرار داشت و بخش‌هایی از آن هم به برخی از زبان‌ها ترجمه شده بود.

ترجمه جامع کتاب شریف لهوف به چهار زبان انگلیسی، فرانسه، ترکی اسلامبولی و روسی برای نخستین‌بار توسط موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی صورت گرفته است و این آثار به زودی منتشر و در آیینی رونمایی می‌شوند.

موسسه الهدی کوشیده است از مترجمانی مسلط برای ترجمه این آثار بهره بگیرد. بر این اساس، ترجمه به زبان انگلیسی را دکتر عزیز مهدی، زبان روسی را مازیار کمالی، زبان فرانسه را دکتر فریده مهدوی دامغانی و زبان ترکی اسلامبولی را سید اصغر سید ترابی به انجام رسانده‌اند.

همچنین انتشارات موسسه بین‌المللی الهدی در نظر دارد کتاب شریف «لهوف» را به زبان‌های دیگر از جمله اردو، اسپانیایی و ترکی آذربایجانی نیز ترجمه و منتشر کند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها