امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41171
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 62
«سیدمحمد‌کاظم ‌موسوی» رئیس کمیته طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امورخیریه در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

«سیدمحمد‌کاظم ‌موسوی» رئیس کمیته طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امورخیریه در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از برگزاری دوره‌های تربیت مربی حفظ قرآن در چند استان خبر داد و گفت: مرکز تربیت مربی قم در هفته 40 مربی قرآن تربیت می‌کند که این تعداد جوابگوی نیاز‌ها نیست از این رو دوره‌های تربیت مربی را در استان‌های بزرگ مانند تهران، البرز، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی راه‌اندازی کرده‌ایم، البته استان‌هایی که تعداد محدودی استاد نیاز دارند به مرکز قم معرفی می‌شوند.

تربیت یک هزار و 550 مربی در مرکز تربیت مربی شهر قم

موسوی از تربیت یک‌هزار و 550 استاد در مرکز تربیت مربی قم خبر داد و گفت: مرکز تربیت مربی قم همزمان با آغاز طرح تربیت حافظان قرآن کار خود را آغاز کرد که تاکنون تعداد یک‌هزار و 550 مربی حفظ در این مرکز تربیت شده‌اند.

برگزاری دوره‌های تربیت مربی حفظ در استان‌های بزرگ

وی از برگزاری دوره‌های تربیت مربی حفظ قرآن در استان‌های بزرگ با مدیریت اساتید حفظ همان استان خبر داد و گفت: دوره‌های حفظ و تربیت مربی حفظ در این استان‌ها با حضور و مدیریت اساتید حفظ همان استان برگزار می‌شود، به عنوان مثال در استان البرز این دوره‌ها زیر نظر «علی رجبی» برگزار می‌شود که به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در این زمینه سال گذشته 7 هزار و 600 و امسال 9 هزار نفر را در طرح تربیت حافظان پذیرفته است.

نام‌نویسی از 105‌ هزار نفر در دور دوم طرح تربیت حافظان قرآن

رئیس کمیته طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امورخیریه از نام‌نویسی 105 هزار نفر در دور دوم طرح تربیت حافظان قرآن خبر داد و گفت: تا روز چهارشنبه تعداد 105 هزار نفر در دور دوم طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امورخیریه نام‌نویسی کرده‌اند که با تعداد 238 هزار نفر سال قبل در مجموع 342 هزار نفر در طرح نام‌نویسی کرده‌اند.

استان‌های خراسان شمالی، لرستان و البرز بیشترین استقبال را داشته‌اند

موسوی در خصوص استان‌های برتر در طرح تربیت حافظان قرآن گفت: استان خراسان شمالی تمام ظرفیت تعیین‌ شده برای سال 1392 را نام‌نویسی کرده است که پس از آن استان‌های لرستان و قزوین در جایگاه دوم و سوم هستند، پس از تکمیل ظرفیت هر استان، کار راستی‌آزمایی را نیز آغاز خواهیم کرد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار