امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41179
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، میشل ستبون عکاس فرانسوی که برای داوری آثار جشنواره عکس رژان و تهیه فیلم مستندی از او به ایران سفر کرده است، در ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، میشل ستبون عکاس فرانسوی که برای داوری آثار جشنواره عکس رژان و تهیه فیلم مستندی از او به ایران سفر کرده است، در نشست خبری این جشنواره درباره اولین حضورش در ایران گفت: من از اولین عکاسانی بودم که اسفندماه سال ۱۹۷۸ به ایران آمدم و این زمانی بود که هیچ کس در غرب نمی‌دانست که قرار است شاه سقوط کند.

وی افزود: من به مدت سه سال در ایران عکاسی کردم و از اولین تظاهرات مردم و اولین کشتار مردم حضور داشته‌ام و اولین نفری بودم که در نوفل لوشاتو از امام خمینی (ره) عکاسی کردم و بعد از آن همراه او با هواپیما از فرانسه به ایران آمدم و بعد از آن از لحظه پیروزی انقلاب من همراه ایشان بودم تا زمان پیروزی انقلاب در سال ۵۷ و اشغال سفارت آمریکا و ...

ستبون این تصاویر و عکس‌ها را نکوداشتی برای انقلاب ایران دانست و گفت: ‌این فیلم و خاطرات متعلق به مردم ایران است و مایلم که این خاطرات را با مردم ایران تقسیم کنم و به همین دلیل دوست داشتم که عکس‌هایم را روی اینترنت قراردهم تا همه به آن دسترسی داشته باشند و به خصوص جوانان ایرانی با دیدن این تصاویر شناختی از وقایع آن دوران به دست آورند.

این عکاس فرانسوی درباره مردم ایران هم گفت:‌ مردم ایران مثل همه مردم دنیا هستند در حالی که بسیاری از دوستان من در سراسر دنیا احساس می‌کنند که ایران شبیه هیچ جای دنیا نیست و من تعجب می‌کنم چرا که سالهاست ایران و مردم آن را به خوبی می‌شناسم و فکر می‌کنم من می‌توانم با توجه به شناختی که از مردم این کشور دارم در جهت ایجاد رابطه بهتر کمک کنم.

او همچنین تأکید کرد: ایران عکاسان خوب بسیاری را به دنیا تحویل داده است و مردم آن نیز مثل تمام مردم دنیا آدم‌های خوبی هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها