امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41181
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود بهمنی در حاشیه مراسم تودیع خود و معارفه رئیس کل بانک مرکزی در جمع خبرنگاران درباره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود بهمنی در حاشیه مراسم تودیع خود و معارفه رئیس کل بانک مرکزی در جمع خبرنگاران درباره عملکردش اظهار داشت: در این مدت، 46 سال سابقه بانکی را به کار گرفتم چون 32 سال تدریس دانشگاهی به دردم نخورد و تنها چیزی که طی این مدت به من کمک کرد تجربه سیستم بانکی و هماهنگی همکاران بانک‌ها و بانک مرکزی بود،در غیر این صورت این موفقیت‌ها را نمی‌توانستیم کسب کنیم.

وی در پاسخ به این که وزیر سابق اقتصاد نمره ایثار به بانک مرکزی داد شما چه نمره‌ای می دهید، تصریح کرد:‌ نمی‌توانم به خودم نمره‌ای بدهم اما تمام آنچه به ذهنم رسید را انجام دادم.

بهمنی با بیان این‌که در شرایط تحریم کار را پیش بردیم، افزود: اگر می‌خواستم در مورد کارهایی که انجام شده صحبت کنم باید فقط سه ساعت به کارهایی که برای عبور از تحریم انجام دادیم، می‌پرداختم که کاملا محرمانه بود.

رئیس کل سابق بانک مرکزی نصریج کرد:‌ اگر می‌خواستم در پاسخ به نمایندگان مجلس و افرادی که سوال می‌کنند این مسائل را بازگو کنم، به ضرر کشور و نظام بود چرا که این مسائل باید محرمانه باشد و ادامه یابد تا بتوانیم تحریم را پشت سر بگذاریم.

وی در پاسخ به اینکه آیا در صورت درخواست در بانک مرکزی فعالیت خواهید کرد؟ گفت:‌ هر کاری که از من بخواهند و در جهت پیشبرد اهداف کشور باشد کوتاهی نمی‌کنم زیرا ما متعلق به نظام ، کشور و دولت هستیم.

بهمنی با بیان اینکه بانک مرکزی کار خلافی نکرده و در مقابل بسیاری از مسائل ایستاده است، درخصوص تامین بخشی از یارانه‌های نقدی از محلی منابع بانک مرکزی، گفت: با توجه به اینکه در ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، قیمت حامل‌های انرژی افزایش پیدا نکرد، منابعی برای پرداخت یارانه وجود نداشت بنابراین بانک مرکزی به دولت مبلغی را قرض داد که به عنوان بدهی دولت به حساب می‌آید اما هیچگاه برای هیچ امری برداشت غیر قانونی از بانک مرکزی صورت نگرفته است.

*لزوم اصلاح دستورالعمل اجرایی نظارت بر فعالیت صرافی‌ها

وی درباره دستورالعمل اجرایی نظارت بر فعالیت صرافی‌ها که توسط شورای پول و اعتبار تصویب شده است، اظهارداشت: سرمایه لازم برای ایجاد صرافی‌ها براساس این دستورالعمل افزایش یافت اما این تصمیم فردی نبوده و با موافقت تمامی اعضای شورای پول و اعتبار صورت گرفته است، اما از طریق معاون نظارتی بانک مرکزی درخواست کردیم که این مصوبه اصلاح شود.
انتهای پیام/م
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها