امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41188
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 153
محمداسماعیل همدانی گلشن رئیس سابق دانشگاه صنعتی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: با آقای ...

محمداسماعیل همدانی گلشن رئیس سابق دانشگاه صنعتی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: با آقای توفیقی سرپرست وزارت علوم آشنایی ندارم. خیلی برایم عجیب بود که بدون هیچ جلسه‌ای برکنار شدم.

وی با بیان اینکه ساعت 14 روز پنج‌شنبه 7 شهریورماه آقای توفیقی در تماسی تلفنی که بیش از 30 ثانیه طول نکشید، خبر برکناریم را داد، گفت: در این تماس آقای توفیقی گفت «اگر اجازه بدهید یک جابجایی در دانشگاه داشته باشیم» از حرف ایشان تعجب کردم چون آقای توفیقی را نمی‌شناختم و گفتم «من نباید اجازه بدهم اگر از اختیاراتتان است، انجام بدهید»

وی دانشگاه صنعتی اصفهان را یکی از مهم‌ترین و برترین دانشگاه‌های کشور یاد کرد و گفت: کسی که قرار است وزیر شود نباید به چنین دانشگاهی اهمیتی در حد 30 ثانیه بدهد. به نظرم آقای توفیقی یا از ساده‌ترین اصول و روال‌ اطلاع ندارد یا نمی‌خواهد آنها را انجام دهد.

به گفته وی تاکنون هیچ سرپرستی به روشی که آقای توفیقی عمل کرده است، عمل نکرده و این نوع رفتار وجهه سیاسی دارد، سرپرست منصوب می‌شود تا امور جاری مختل نشود. کسی که هنوز مشخص نیست رای اعتماد از مجلس می‌گیرد یا نه، در حال برکناری رؤسایی است که از وزیر علومی که رای اعتماد مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی را دارند، حکم گرفته‌اند، این کار سابقه نداشته و غیرمنطقی است.

همدانی گلشن با تأکید براینکه اقدامات آقای توفیقی نظام آموزش عالی را مختل می‌کند، گفت: معاونان وزارت علوم و روسای دانشگاه‌ها بلاتکلیف هستند. با شروع ترم مشکلات زیادی در دانشگاه‌ها وجود دارد. تغییر و تحولات برای پس از ترم است و عجیب است که این تحولات خیلی با عجله انجام می‌شود.

وی با اشاره به پذیرش مسئولیت از سال 88 در این دانشگاه، گفت: امسال با کمبود بودجه بدون هیچ بدهی در دانشگاه صنعتی اصفهان پیش رفتیم و فعالیت‌ها نه تنها متوقف نشد بلکه پیشرفت خوبی داشت.

به گفته وی از سال 88 تا کنون، 40 هزار متر مربع فضای آموزشی، دانشجویی و رفاهی، 11 هزار متر مربع محوطه‌سازی، 7 کیلومتر راهسازی ، 4 میلیارد تومان نیز تعمیرات اساسی در دانشگاه انجام شده است.

رئیس سابق دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان اینکه در سال 88 نسبت دانشجویان تحصیلات تکمیلی 30 درصد بود که این آمار در حال حاضر به 45 درصد از دانشجویان رسیده است، گفت: 53 درصد از کل تولیدات علمی این دانشگاه طی 3 سال گذشته بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در سه سال و نیم گذشته حدود 400 طرح پژوهشی با صنعت با مبلغ بالای 50 میلیون تومان در دانشگاه صنعتی اصفهان داشتیم و در 8 طرح کلان ملی مجری هستیم.

همدانی گلشن خاطرنشان کرد: تا روز گذشته حکمی از مسئولیت رئیس جدید دانشگاه ابلاغ نشده است و فقط ایشان به دفتر ریاست دانشگاه اعلام کرده است که بنده در نشست رؤسای دانشگاه‌ها شرکت نکنم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار