امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41209
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 69
عطاءالله سلطانی‌صبور، رئیس کمیته آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ویژگی‌ها و ملاک‌های وزیر پیشنهادی وزارت ...

عطاءالله سلطانی‌صبور، رئیس کمیته آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص ویژگی‌ها و ملاک‌های وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش باید از نظر صلاحیت‌های عمومی و تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: صلاحیت‌های عمومی شامل مباحث تدین، ولایتمداری، پایبندی به ارزش‌ها به صورت عملی و توجه به شعار اعتدال دولت است که باید در مورد وزیر پیشنهادی مورد توجه قرار گیرد.

*وزیر پیشنهادی باید به قوانین تصویب شده در مجلس و شورای نگهبان پایبند باشد

سلطانی‌صبور بیان داشت: فردی که به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی می‌شود باید به قانون اساسی و قوانین عادی پایبند باشد و با اعتقاد به اینکه این قوانین به تصویب مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان رسیده است و حکم شرع و حکومتی دارد خود را ملزم به اجرای صحیح این قوانین بداند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از شاخص‌های ارزیابی وزیر پیشنهادی، بحث ولایتمداری و مسائل فتنه است که موضعگیری وی نسبت به این مباحث، از جمله مسائلی است که نمایندگان مجلس به آن حساس هستند.

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس عنوان کرد: صلاحیت‌های تخصصی وزیر پیشنهادی شامل مدارک تحصیلی و ارتباط و آشنایی با این وزارتخانه و ارائه برنامه‌های مناسب و متناسب با بخش‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش است.

وی اضافه کرد: متأسفانه برنامه‌هایی که وزرا به مجلس ارائه می‌دهند بیشتر به شکل شعار و کلی‌گویی است، در صورتی که وزیر پیشنهادی باید برای بخش‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش از جمله در بخش تربیتی، نوسازی مدارس، در بخش سرمایشی و گرمایشی، محتوای دروس، سند تحول، هوشمندسازی و سیاست‌های این وزارتخانه به صورت جزئی برنامه ارائه دهد.

سلطانی‌صبور گفت: داشتن برنامه به صورت جزئی برای بخش‌های مختلف یک وزارتخانه بیانگر صلاحیت حرفه‌ای و فنی آن وزیر است و نمایندگان مجلس از چنین وزیری برای تصدی آن وزارتخانه استقبال می‌کنند.

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس اظهار داشت: اگر آقای فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شود، بنده خوش‌بین به انتخاب ایشان برای تصدی این وزارتخانه هستم.

وی افزود: سرپرست جدید آموزش و  پرورش به دلیل اینکه از فرزندان این وزارتخانه و آشنا به مسائل آن است و صلاحیت‌های لازم را در این زمینه دارد، برای ریاست این وزارتخانه مناسب است اما باید برنامه‌ها و سیاستگذاری‌های وی را نیز مورد توجه قرار داد.

سلطانی‌صبور در خصوص معرفی فرد یا افرادی از طرف کمیسیون آموزش مجلس به رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش گفت: معرفی فرد یا افراد پیشنهادی، جزو وظایف نمایندگان مجلس نیست و از وظایف رئیس جمهور است و از نظر مشورتی نیز در این خصوص از اعضای این کمیسیون، درخواستی نشده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها