امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41228
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رویداد تابستانه گالری گلستان،صد اثر صد هنرمند،عصر جمعه 15 شهریور با حضور 177 هنرمند آغاز به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رویداد تابستانه گالری گلستان،صد اثر صد هنرمند،عصر جمعه 15 شهریور با حضور 177 هنرمند آغاز به کار می کند.

این بیست و یکمین دوره رویداد «صد اثر صد هنرمند» است که از سال 1371 هر تابستان در گالری گلستان برپا می شود و در آن آثار چهار نسل هنرمندان معاصر ایران زیر یک سقف به نمایش و فروش گذاشته می شود.

قدمت این نمایشگاه و استمرار برپایی آن توسط یک گالری خصوصی یک رکورد در تاریخ تجسمی ایران محسوب می شود؛ رویدادی که در فضای کوچک گالری گلستان با حضور تعداد محدودی هنرمند آغاز شد اما امروز تعداد هنرمندان متقاضی شرکت در آن حتی از عنوانش پیشی گرفته است و مدیر گالری گلستان ،هر سال با کوچک تر نمودن ابعاد آثار این نمایشگاه سعی می کند به انبوه در خواست ها پاسخ مثبت دهد.

به گفته مدیر این گالری، امسال 256 هنرمند با آثارشان برای صد اثر صد هنرمند اعلام حضور کردند که وی با وسواس همیشگی و سخت گیری در کیفیت ،سرانجام آثار 177 هنرمند را انتخاب نموده است ؛ همه آثار حداکثر ابعاد 50 در 70 سانتی متر دارند تا امکان نمایش همه آنها فراهم شود و بزرگترین اثر به یک نقاشی از« سهراب سپهری » تعلق دارد که 100 در 70 سانتی متر است ؛مثل همیشه در صد اثر صد هنرمند آثار چهار نسل هنرمندان ایران چسبیده به هم به نمایش در می آیند که خود برشی از تنوع و تکثر پالت رنگی نقاشی ،نقاشی خط و مجسمه در جامعه تجسمی ایران است؛حضور پر رنگ پیشکسوتان و هنرمندان صاحب سبک یکی دیگر از ویژگی های «صد اثر صد هنرمند » است که در دوره پیش رو این نمایشگاه هم این وجه تمایز ادامه یافته است : آثار زیبایی از سهراب سپهری ،فریده لاشایی ، سید محمد احصایی ،پرویز کلانتری ،پروانه اعتمادی ،نصرالله افجه ای ،حسین محجوبی ،ژازه تباتبایی ،محمد علی ترقی جاه ،محمد ابراهیم جعفری ،جعفر روحبخش ،منوچهر معتبر،اردشیر محصص،غلامحسین نامی ،بهمن نیکو،یعقوب عمامه پیچ،بهرام دبیری،ابراهیم حقیقی ،نصرت الله مسلمیان ... در کنار آثار هنرمندانی جوان تر علیرضا سعادتمند ،حسین چراغچی ،دلبر شهباز ،شهرزاد غفاری و ... به نمایش در می آید.

به گفته مدیر گالری گلستان مثل همیشه قیمت ها در این نمایشگاه بسیار منصفانه و بسیار متعادل خواهد بود و برای اقشار مختلف جامعه با انواع پس اندازها و سرمایه هایشان آثاری برای خرید وجود دارد تا فرهنگ خرید اثر هنری اصیل در متن جامعه رواج یابد.

به گزارش فارس، بیست و یکمین نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند » عصر جمعه 15 شهریور در گالری گلستان واقع در خیابان دروس ،خیابان کماسایی ،پلاک 34 آغاز به کار می کند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار