امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41229
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در مراسم معارفه خود گفت: امروز و این روزهای با شکوه را مدیون لطف بی‌کران الهی هستیم ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در مراسم معارفه خود گفت: امروز و این روزهای با شکوه را مدیون لطف بی‌کران الهی هستیم این قاب‌های زیبایی که در جمهوری اسلامی و نظام مردم‌سالاری دینی خلق می‌شود برای دنیا آموزنده است اتفاقا برای دنیایی که بر طبل جنگ می‌کوبد باید ببیند و بیاموزد که در نظام جمهوری اسلامی ایران این روزها قدرت و گفتمانی پیش می‌رود و قدرت جدید می‌آید و جابه‌جا شدن قدرت با شکوه مدنی و زیبا انجام می‌شود که آفرین به این ملت بزرگ و شریف ایران.

وی همچنین خطاب به علی جنتی گفت: وزیر فرهیخته باوقار و آرام ارشاد آقای جنتی جا دارد از شما تشکر کنم که به من اعتماد کردید و یکی از سخت‌ترین مسئولیت‌هایی که ریاست سازمان سینمایی است را بر دوش من گذاشتید.شما می‌دانید که انگیزه من برای آمدن به این عرصه قطعا به اندازه آقای شمقدری نبود همچنان که خودشان عنوان کردند برای ماندن در این سمت تلاش زیادی کردند اما اینکه آمده‌ام را به قرار و تقدیر می‌دانم و خدا را سپاس می‌گویم و به شما و اهالی فرهنگ و هنر و سینماگران اطمینان می‌دهم که قدر این مسند را بدانم و همه تجربه و انرژیم را برای خدمت به نظام پرافتخار جمهوری اسلامی ایران به خدمت بگیرم.

براساس این گزارش ایوبی همچنین با دفاع از سینمای ایران گفت: سینمایی که در سخت‌ترین شرایط به داد نظام جمهوری اسلامی ایران رسید سینمای فکر و اندیشه بود. این سینما سینمایی بود که غرب را در دهه 70 از بحران نجات داد.درواقع اگر دهه 70 را دهه مهد‌کودک سینمای ایران بدانیم یکی از بزرگان سینمای جهان ژان کلود کریر در وصف آن گفته است در دهه 70 سینمای اروپا داشت از بین می‌رفت و فیلم‌های ایرانی از راه رسیدند و راه نوینی را برای ما گشودند.می‌توان گفت اروپایی‌ها از سینمای ایران آموختند که در مقابل هالیوود مقاومت کنند

رئیس جدید سازمان سینمایی در ادامه اظهار داشت:از همه سینماگران عزیز تشکر می‌کنم که در همین مدت اخیر چند روزه بنده را غرق در محبت خود کردند و از روزی که مسئولیت را از آقای شمقدری تحویل گرفتم خوب شنیدن را آغاز کردم.

وی افزود: روز سه‌شنبه ساعت 10 صبح که اتاق ریاست سازمان سینمایی را از آقای شمقدری تحویل گرفتم نزدیک به 20 سینماگر و مدیر سینمایی را دیدم و با آنها صحبت کردم.

براساس این گزارش؛ ایوبی همچنین خطاب به سینماگران ایرانی اظهار داشت: سینماگر ایرانی می‌دانم که سینمای ایران درگیر چه التهابی است و چه جایگاهی دارد که باید در شأنش باشد اما این جایگاه امروز در شأنشن نیست بحث ما مدیریتی نیست اما قول می‌دهم با شفافیت عدالت و استفاده از خرد جمعی بتوانیم مشکل این خانواده را حل کنیم.

رئیس سازمان سینمایی خاطر نشان کرد: حل مشکل سینمایی ایران بدون حضور همه سینماگران امکان پذیر نیست و همانطور که وزیر محترم ارشاد در معارفه خود عنوان کرده است وزارت ارشاد خانه همه اهالی فرهنگ و هنر است سازمان سینمایی نیز خانه همه سینماگران است و به اعتماد متناسب می‌توان شاهد بروز خلاقیت‌ها و اتفاقات بسیار در سینمای ایران بود.

وی در ادامه تصریح کرد: در همین چند روز با همه آدم‌هایی که صحبت کرده‌ام و همه مطالبی که در جاهای مختلف نگاشته شده همه را خوانده‌ام و گمان می‌کنم این صحبت‌ها برای ما گفته و نوشته شده و سینمای ایران آماده است تا در دیپلماسی عمومی هم به دولت تدبیر و امید کمک کند و در عرصه خارجی هم سهمش را برای ایران ادا کند.

ایوبی در ادامه تأکید کرد: حضور در عرصه‌های بین‌الملل حق سینمای ایران است و باید صدای ایران را به گوش همه جهانیان برسانیم.سینمایی موفق است که خودش باشد سینما و فیلمی می‌تواند همه جای جهان سر بزند که از خودش باشد آنهایی که برای جشنواره‌ها فیلم ساخته‌اند از یادها رفته‌اند و آنهایی مانده‌اند که ریشه در خاک خودشان داشته‌اند امیدوارم از حاشیه‌های سینمای ایران بگذریم و به متن برسیم چرا که امروز از متن غافل شده‌ایم.

رئیس سازمان سینمایی در ادامه بیان داشت: آموزش همانطور که آقای شمقدری گفته‌اند فقط آموزش کارگردانی و سینماگر نیست بلکه باید به مردم آموزش دهیم که سینما بروند. سال گذشته در ایران که مهد سینما است 10 میلیون ورودی داشتیم در حالی که در یک کشور کوچک اروپایی 210 میلیون ورودی داشته‌ایم سینمای ایران این روزها در حال ورشکستگی و خوابیدن است و باید با همه نهادها گفت‌وگو کنیم تا سینمای ایران را به جایگاه واقعیش برسانیم.

وی ادامه داد: من در هر جایی که مدیر بوده‌ام اولین اصل و شرطم این بود که فضای آن محیط دلپذیر باشد تا همه با عشق و امید به محل کارشان بیایند و به زودی اتاق فکر و مشاوره‌ای ترتیب خواهیم کرد و از همه بزرگان درخواست خواهیم کرد تا با هم بنیشیم و مسائل سینمای ایران را مرور کنیم. از مسائل تشکیلاتی تا مسئله خانه سینما باید حل و فصل شود.

به گزارش خبرنگار سینمایی ؛ رئیس سازمان سینمایی در ادامه این مراسم تأکید کرد: مسئله خانه سینما مسئله بزرگی نیست مسئله کوچکی است سینمای ایران جوان رشیدی است که امروز خار کوچکی در پایش فرو رفته و مزاحم راهش شده است و این خار مسئله خانه سینما است که به زودی خارج خواهد شد و در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران به راه خود ادامه خواهد داد.

براساس این گزارش؛ در پایان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهداء هدیه‌ای تلاش‌های چهارساله جواد شمقدری تقدیر کرد و کارکنان سازمان سینمایی نیز تابلو فرش وان‌یکادی را به وی تقدیم کردند و سپس حکم معاونت ارشاد و ریاست سازمان سینمایی به حجت‌الله ایوبی اهداء شد.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها