امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41250
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۱
تعداد بازدید: 95
حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تعمیرات صحن مجلس و احتمال برگزاری چند جلسه علنی پارلمان در محل مجلس قدیم، اظهار داشت: مقرر شده ناظران هیئت رئیسه با یک شرکت تعمیرکار در این باره صحبت کنند تا مشخص شود این تعمیرات چه مدت به طول می‌انجامد.

وی افزود: گزارش این موضوع به هیئت رئیسه داده خواهد شد تا این هیئت هم در جلسه هفته جاری به موضوع رسیدگی کند و درباره نیاز یا عدم نیاز به رأی‌گیری از وکلای ملت درباره برگزاری جلسات علنی در مجلس قدیم تصمیم‌گیری کند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه یادآور شد: اگر تعمیرات صحن مجلس در دور دوم تعطیلات تابستانی مجلس که نیمه دوم شهریورماه خواهد بود، به اتمام برسد، در این صورت جلسات علنی خانه ملت به مجلس قدیم منتقل نمی‌شود.

وی اضافه کرد: اگر تعمیرات صحن سه هفته هم طول بکشد، در این صورت در هفته سوم جلسات کمیسیون‌های تخصصی در پارلمان برگزار می‌شود اما نشست‌های علنی مجلس در هفته سوم برگزار نمی‌شود.

سبحانی‌نیا با اشاره به نشست‌های مشترک مجلس و دولت جدید نیز گفت: بعد از اتمام دور دوم تعطیلات تابستانی مجلس، باید هماهنگی‌هایی در این زمینه صورت گیرد تا نشست‌های مشترک منظمی برگزار شود.

وی با اشاره به انتخاب رئیس جدید دیوان محاسبات کل‌کشور، تصریح کرد: پس از آنکه کمیسیون برنامه و بودجه گزینه‌های مورد نظر را برای اخذ رأی اعتماد به صحن علنی معرفی کند، هیئت رئیسه این موضوع را در دستور کار قرار می‌دهد، ولی احتمالاً این هفته انتخاب رئیس جدید دیوان محاسبات کل‌کشور در دستور کار جلسات علنی پارلمان قرار می‌گیرد.

سبحانی‌نیا در خاتمه به موضوع معرفی سه وزیر پیشنهادی توسط رئیس‌جمهور به مجلس برای تصدی وزارتخانه‌های علوم، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان برای اخذ رأی اعتماد اشاره و تصریح کرد: این سه وزیر هنوز به مجلس معرفی نشدند و احتمالاً اوایل مهرماه و بعد از پایان دور دوم تعطیلات تابستانی مجلس، معرفی خواهند شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها