امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41269
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیم هیگ» وزیر خارجه انگلیس می‌گوید «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با وی، از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیم هیگ» وزیر خارجه انگلیس می‌گوید «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با وی، از انگلیس به عنوان «دوستی ثابت قدم» قدردانی کرده است.

دو روز قبل پارلمان انگلیس در اقدامی غیرمنتظره با طرح «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس برای همراهی با آمریکا در اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه مخالفت کرد. این امر موجب شد تا آمریکا عملا اصلی‌ترین متحد خود در حمله به سوریه را از دست دهد. برخی کارشناسان می‌گویند این موضوع می‌تواند بر آینده روابط لندن-واشنگتن تاثیرات منفی داشته باشد. با این وجود کامرون بعد از این رأی‌گیری اعلام کرد همچنان به همکاری با آمریکا جهت پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه همکاری می‌کند، اما به آمریکا بابت شرکت نکردن در اقدام نظامی «عذرخواهی» بدهکار نیست.

هیگ هم می‌گوید در صحبت‌هایش با کری، دو طرف تاکید کرده‌اند که برای «پایان دادن به درگیری‌ها و کاربرد تسلیحات شیمیایی در سوریه» متحد هستند.

آمریکا که دولت سوریه را به حمله شیمیایی به منطقه «غوطه» در حومه دمشق متهم کرده، می‌داند نمی‌تواند برای اقدام نظامی علیه سوریه به دریافت مجوز از شورای امنیت امیدوار باشد، به همین جهت تلاش می‌کند اجماعی جهانی برای این اقدام ایجاد کند. با این وجود دولت آمریکا در این امر ناکام بوده و به جز فرانسه تقریبا اکثر کشورهای اروپایی از جمله آلمان، ایتالیا، سوئد و بلژیک اعلام کرده‌اند که بدون مجوز شورای امنیت در چنین مداخله‌ای شرکت نمی‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها