امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4127
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۵
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد‌جواد محمدی‌زاده در گردهمایی تبیین سند ملی محیط ‌زیست که امروز در محل هتل المپیک برگزار شد اظهار داشت: در مجموعه ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد‌جواد محمدی‌زاده در گردهمایی تبیین سند ملی محیط ‌زیست که امروز در محل هتل المپیک برگزار شد اظهار داشت: در مجموعه سازمان محیط زیست نیازمند تجدید ساختار در حوزه محیط زیست بوده‌ایم. به دلیل گستره این فعالیت می‌توانیم بگوییم که هم اکنون با هدف اصلی فاصله زیادی داریم.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: ضرورت دارد ساختار تشکیلات و برخی اهداف راهبردها و نقشه راه مورد بررسی قرار گیرد.

وی با تأکید بر ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش در فعالیت‌های زیست‌محیطی گفت: لازم است که از طریق ارتقاء این جایگاه فرهنگ زیست‌محیطی در میان مردم نیز ایجاد شود.

محمد‌ی‌زاده یادآور شد: من معتقدم محیط زیست مجموعه زنده به هم پیوسته است لذا این مجموعه زنده باید با هم دیده شود در صورتی که حوزه‌ها جدا شود هیچ وقت این سیستم ارگانیک و هدفمند عمل نخواهد کرد.

وی ادامه داد: بخش دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد نظارت است، این امر به شکلی است که باید به کمک ابزار نظارتی از محیط زیست حفاظت شود.

محمدی‌زاده با بیان اینکه درصدد هستیم تا ساختارهای سنتی را در محیط زیست از میان برداریم ادامه داد: در امر آموزش و پرورش صرفاً انجام فعالیت‌های روتین سنتی موجود، ما را متقاعد نمی‌کند.

وی متذکر شد: در امر آموزش به دنبال روش‌های نوین هستیم که خروجی آن تغییر رفتار مخاطبان باشد البته در این زمینه نیازمند ایجاد زیر ساخت‌های مناسب افزایش سطح اطلاعات در خصوص جامعه ظرفیت‌سازی و همچنین ایجاد فراهم‌سازی بانک اطلاعاتی هستیم.

معاون رئیس‌جمهور بیان داشت: باید اطلاعات شفاف، دقیق، صحیح و به موقع به مردم به عنوان مخاطبان محیط زیست داده شود. این امر مستلزم ایجاد باکس‌هایی در اطلاعات صدا و سیما و رسانه‌های محلی است.

محمدی‌زاده با بیان اینکه در حوزه فرهنگ‌سازی گام خوبی با همکاری سازمان‌های مختلف برداشته شده است، بیان داشت: لازم است این اقدامات استمرار یابد.

این مقام مسئول اضافه کرد: باید مفاهیم اساسی محیط زیست وارد دروس درسی محصلان در مقاطع مختلف شود، پیشروی در این راستا می‌تواند با افتتاح مدارس سبز همراه باشد.

محمدی‌زاده با بیان اینکه موضع محیط زیست، خوشبختاته موضوع دم دستی و موضوع ملموسی است، اظهار داشت: با بهره‌گیری از این نعمت می‌توان تمامی آحاد جامعه را برای مشارکت در امور محیط زیستی فرابخوانیم.

رئیس سازمان محیط زیست اضافه کرد: باید با ابزار هنر از جمله فیلم، نقاشی و ... مفاهیم زیست محیطی را برای مردم نهادینه کنیم در غیر این صورت هزینه‌ها تلف و حق مردم تضعیف شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه صنعتی کردن اقدامات سازمان محیط زیست موفقیت‌های خوبی را کسب کرده بیان داشت: این موفقیت‌ها در اسناد بالادست، پایه، آیین‌نامه، تبیین شاخص‌ها و استاندارد در دو سال گذشته به خوبی نمایان است.

محمدی‌زاده همچنین از مصوب شدن سند آمایش مبتنی بر راهبردهای اساسی محیط زیست خبر داد و افزود: این امر به زودی توسط دولت مصوب می‌شود و به تمام دستگاه‌ها نیز ابلاغ می‌ شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس باید طرح‌های توسعه‌ای سازمان‌ها و نهادهای مختلف بر اساس این مصوبه تعریف شود.

معاون رئیس‌جمهوری همچنین با تأکید بر پیشبرد الگوی اسلامی ایرانی در حوزه محیط زیست بیان داشت: باید این مهم در برخی بخش‌ها پیاده‌سازی شود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها