امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41271
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی به قلم «دیوید کرک‌پاتریک» و «کریم فهیم» نوشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی به قلم «دیوید کرک‌پاتریک» و «کریم فهیم» نوشت: تظاهرات روز جمعه در مصر نشان داد که اعتراضات از حمایت از محمد مرسی در حال چرخش به سوی اعتراض به سیاست‌های اقتدارگرایانه دولت موقت در حال تغییر است.

با وجود آنکه دولت فعلی دولت موقت است و اما گسترش پایگاه اجتماعی اعتراضات برای همین دولت نیز یک بازگشت به عقب محسوب می‌شود. در تظاهرات دیروز، ده‌ها هزار نفر در قاهره گرد آمدند اما کمتر کسی تصویر مرسی را در دست داشت. این در حالی است که تصویر مرسی تاکنون نماد اعتراضات ضدکودتای اخوان‌المسلمین بوده است.

اکنون برخی از تظاهرکنندگان می‌گویند که انتظار ندارند مرسی به قدرت بازگردد. یکی از آنها که نیویورک‌تایمز با وی مصاحبه کرده، تاکید می‌کند که هدف اصلی برکناری السیسی از قدرت است. به این ترتیب برکناری رژیم مبارک ممکن خواهد شد چرا که رژیم او هرگز قدرت را ترک نکرده است.

هزاران نفر مصری دیروز در نزدیکی منطقه مهندسین تظاهرات کردند که بسیاری از آنها علائمی را حمل می‌کردند که نشان می‌داد هم با اخوان‌المسلمین مخالف‌اند و هم دولت جدیدی که توسط السیسی منصوب شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها