امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41316
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 49
به گزارش فارس، جمیعت «فرهنگ مسکن» رژیم صهیونیستی در گزارشی که روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونوت بخش‌هایی از آن را منتشر کرد تصریح کرد که پناهگاه‌های ...

به گزارش فارس، جمیعت «فرهنگ مسکن» رژیم صهیونیستی در گزارشی که روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونوت بخش‌هایی از آن را منتشر کرد تصریح کرد که پناهگاه‌های عمومی در تل‌آویو در اوقات فوق‌العاده و در زمان جنگی، توان پذیرا شدن اسرائیلی‌ها را ندارد.

این گزارش پس از دستور مقامات این رژیم برای آماده کردن پناهگاه‌های زیرزمینی در پی تهاجم احتمالی به سوریه و پاسخ احتمالی دمشق، آماده و منتشر شد. 

در صورت وقوع تهاجم به سوریه و پاسخ احتمالی سوریه به رژیم صهیونیستی، پناهگاه‌های تل‌آویو می‌بایست گنجایش حدود یک میلیون اسرائیلی را داشته باشد.

یدیعوت آحارونوت در گزارش خود تاکید کرده است که در صورتی که سناریو واکنش سوریه به اسرائیل محقق شود، تل‌آویو برای حمله شیمیایی آمادگی ندارد.

این روزنامه همچنین اشاره کرد که اگر شهرداری تل‌آویو فضای پارکینگ خودروها به نام "میدان معبد فرهنگ" را به عنوان پناهگاه در مقابل حمله شیمیایی تجهیز کند، این کار دو ماه زمان می‌برد و در زمان آغاز این کار نیز 5 هزار نفر بدون تجهیزات خواهند ماند.

رژیم صهیونیستی و آمریکا و برخی کشورهای غربی سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی در درگیری با گروه‌های مسلح متهم می‌کنند اما مدرکی دال بر این ادعا به شورای امنیت ارائه نکرده‌اند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ضمن درخواست مدارک ادعای آمریکا درباره سوریه و ارائه آن به شورای امنیت، تاکید کرد که این ادعاها «چرند» است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها