امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41317
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «الیوم السابع»، «اما بونینو» وزیر خارجه ایتالیا با اشاره به تحرکات غرب برای اقدام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «الیوم السابع»، «اما بونینو» وزیر خارجه ایتالیا با اشاره به تحرکات غرب برای اقدام نظامی علیه سوریه درباره پیامدهای چنین اقدامی هشدار داد. 

بونینو به شبکه خبری «اسکای‌نیوز» گفت: « سوریه به این اقدام واکنش نشان خواهد داد و ما باید نگران واکنش‌های حزب‌الله، روسیه و ایران هم باشیم. چرا که این اتفاق‌ها خطر انفجاری جهانی را به دنبال خواهد داشت.»

وزیر ایتالیا پیامدهای چنین حمله‌ای را با آنچه در کوزوو و صربستان در سال 1999 اتفاق افتاد، مقایسه کرد . وی همچنین ادامه فشار سیاسی و دیپلماسی برای حل بحران سوریه را دشوار ارزیابی کرد اما در عین حال گفت که این تنها راهکار موجود است.

چندی‌ پیش استفاده از سلاح‌های شیمیایی در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند. دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.
انتهای‌ پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها